Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Patice

    nagyúr

    Sziasztok!

    Egy kis segítségre lenne szükségem tápválasztással kapcsolatban.

    Elolvastam az első hsz.-t, megnéztem az ajánlott tápokat + hazai boltok ajánlatait és nem tudtam egyértelműen dönteni.

    Egy épített NAS-hoz kellene ATX méretű tápegység. A gép egy Fractal Design Node 304-es házba tervezem megépíteni 5 HDD-vel (WD RED-ek 2 vagy 3 TB-osak) + 1 SSD-vel, mini-ITX lappal (1150-es foglalat), pár giga RAM-mal és első körben a házban lévő ventikkel + gyári procihűtővel. A proci terv szerint egy "T"-s Intel Pentium lenne Haswell alapokon (35W TDP-vel a gyártó szerint). Esetleg ezt is megpróbálom majd alulfeszelni kicsit a fogyasztás alacsonyan tartása miatt. A gép 24/7-ben menne, szerintem kb. 50-60W max. lenne a fogyasztása (idle sacc. 40W), bekapcsoláskor persze akár a duplája pár másodpercig, de nem sokszor kapcsolgatnám.

    A táp kiválasztásánál agyaltam, hogy ha már a ház képes ATX méretű tápokat fogadni, akkor melyik az az ATX táp, ami jó ehhez a konfighoz, meddig vagyok hajlandó elmenni árban, hogy ne egyen túl sokat a gép + a táp is megbízható és hatékony legyen (minimum 80+ Bronze), no meg persze elég csendes (semi-fanless?)

    Vagy ekkora fogyasztáshoz esetleg SFX táp + beépítőkeret?

    Vagy egy erősebb paneltáp + külső kocka?

    Vagy egy erősebb picoPSU + külső kocka?
    (Utóbbi kettőben nem igazán vagyok otthon)

    Árban szeretnék 20 alatt maradni, ha lehet, de hajlandó vagyok indokolt esetben kicsit többet kiadni érte. :B

    Eddigi jelöltek ATX méretben:
    - Be Quiet! Pure Power L8 300W- hatásfok jó, ár közepes, mélység 150 mm, elég csendes
    - Be Quiet! Straight Power L8 400W - hatásfok nagyon jó, magas ár, 160 mm, elég csendes
    - Seasonic S12II 380W - hatásfok jó, használtan beszerezhető, méretét nem tudom pontosan, elég csendes

    Megjegyzés:
    Node 304-es házba max. 160 mm mély táp mehet, de ajánlott a rövidebb (140 mm), hogy a kábeleket el lehessen valahol helyezni.

    Előre is köszönöm a tanácsokat! :R

    [ Szerkesztve ]

    Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Új hozzászólás Aktív témák