Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • setup

    tag

    válasz Aryes #91494 üzenetére

    Hasonló. A vágási szisztéma megegyezik és el tudom képzelni, hogy ugyanazokat az opampokat használják, viszont a V7 gyárilag két egy tekercses hangszedővel szerelt, az M7 meg két humbuckerrel. Utóbbiak egyenáramú ellenállása eltérő lehet annyival, hogy más értékű holmi kelljen az M7-be szánt preamp nyákjára egyrészt. Mivel felület szerelt nem fog látszani fényképen, de az látszik, hogy picit változtattak az elrendezésen is. Ahol itt a magas van, ott nálam földelési pontok vannak, nálam minden poti a nyákba beforrasztott és egy vonalban van és ezért befér stb. szóval nem pont erről van szó, de ehhez hasonló. A V7 elektronikáját nem tudom forgalmazzák e külön. Sajnos lehet, hogy azért nem találod, mert csak hangszerbe építve kerül forgalomba. Olyan ez, mint a hangszóró. Ha most szeretnél venni egy Focal hangszórót hiába írod be a hangdoboz típusát a hangszórót külön nem adják "vedd meg a hangdobozt lehetőleg párban" jeligére. Oké, az aktív dobozokat esetleg adják egyesével is, de a hangszórót külön nem adják oda a kapzsi nyavajások.
    Ami a saját építést illeti én arra jutottam, hogy nem éri meg abban az esetben, ha nincs már meg eleve minden otthon a NYÁK elkészítéséhez. A potik nagyon drágák külön, miattuk a végén nem jössz ki olcsóbbra. Olyan, mint a konverter. Megépítve 500Ft alatt jött ki darabja Kínából. Annyiért egy filcet nem kapok és akkor még vasklorid meg szűz nyák meg egyes fúró... próbanyákon meg nem biztos, hogy elég pici lesz. Mondjuk neked helyed azért rendesebben lehet, ha úgy faragod a fát, ahogy akarod, mert egyedi darab, így mindig az "eredeti" marad. Úgy könnyű :)

Új hozzászólás Aktív témák