Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz DasBoot #53494 üzenetére

    Kefét lehet csiszolni, hiszen az új is lapos végű, csak később kopik hozzá a kommutátorhoz.

    Csak értelme nincs szerintem. Ebben a rövid életre tervezett kisgép kategóriában, ha már körtüzes, rendellenesen melegszik, szokatlanul nagy áramot vesz fel, lehet kidobni a hibás forgórész miatt.

    Önmagában sem a kommutátor, sem a szénkefe túlzott kopása miatt nem produkál ilyen jelenséget, attól még menni szokott. Legalábbis én soha nem láttam ilyet, ami ilyen kis piszkálásoktól megjavult volna (nyilván próbálkoztam én is, mielőtt fel kellett adni).

    Megtévesztő lehet például a kommutátoron tapasztalt beégés is, amikor naiv dolog azt hinni, hogy szépen felpolírozzuk és milyen jó lesz. Miután épp a menetzárlat, illetve körtűz égeti be ilyenkor.

    Ez nem olyan, mint a nagy teljesítményű ipari motorok (vontatás és hasonlók), amit felszabályoznak, kommutátort tisztítanak és sokáig használják.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák