Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sörösló

    aktív tag

    válasz Lompos48 #16992 üzenetére

    Teljesen más dolog ám, ha kiveszel valamit (vagy nem) egy szekunder tekercsből, vagy letolsz a primer torkán egy neki nem tetsző adag energiát. Ha két egyforma szekundert ellenfázisba kötsz, akkor a kimenő feszültség elméletileg 0 V, vagyis nem történik semmi. Ha a primerrel teszed ugyanezt, akkor a kialakuló áramot csak a tekercs ohmos ellenállása korlátozza, ami akár néhány ohm is lehet. Trafója válogatja. Ez meg a fényképek alapján egy igencsak izmos példánynak látszik! Igazad van abban, hogy isten ellen való vétek lenne holmi fojtónak használni. A testvérek sok mindent elbarmoltak, de trafótekerésben világbajnokok voltak, úgyhogy ez is biztosan sokmindent kibír. Mi anno a Festo mágnesszelepek tekercseivel voltunk sokszor bajban, innen emlékszem hogy a 110 V DC tekercseket használtuk sokszor 220 V AC vezérlésekben probléma nélkül. A testvérekről jut eszembe egy kuriózumszámba menő rádióépítési technika: hegesztett kötés! Perforált papír alaplap, a lyukakon átfűzött alkatrészlábakat alul kis csomókban összeforrasztották. Gondoltam én. Mikor a legbikább pákával sem sikerült a "forrasztást" megolvasztani, lekapartam róla a golyóálló CCCP színű védőlakkot, és akor láttam hogy nem forrasztóón hanem sárgaréz! Mit ne mondjak, dobtam néhány hátast... :))

Új hozzászólás Aktív témák