Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz baluka26 #35594 üzenetére

    Igazából a Flashbulb-ot csak a megelőző példálózásotok miatt használtam fel a "listázáshoz", azt nem akarnám elhelyezni egyelőre semmilyen listában, hiszen nem ismerem őket annyira, hogy ezt felelősséggel tehetném. Csak a zenéjük műfajisága, és néhány számuk felületes ismerete alapján helyeztem a contaxg által példaként felhozott John Zorn mögé, akit évtizedek óta ismerek és elismerek, de mondom, Flashbulb ügyben egyelőre nem vagyok mérvadó.

    (#35591) blattida
    A nekem írt mondatod mindkét fő megállapítása hibás.
    A különféle művészeti ágakat tekintve nagyon is hasonló az ízlésvilágom, nagyon is hasonló dolgokat kedvelek jobban-vagy kevésbé a különféle művészeti ágakban összehasonlítva. Ez persze egy ilyen, csak a példálózás kedvéért összeállított "listán" nem feltétlenül látszik, bár szerintem viszonylag igen (plusz ott a nicknevem és aláírásom :D [egyébként még kell egy-két, hogy kész legyek az ígért Sztrugackijjal]). A zenei "ízléslistám" élén egyébként Schnittke, Xenakis, Reich, Cage, Kurtág és hasonlók álltak volna, utána jött volna a Gesualdo, Vivaldi, Bach, Telemann, Beethoven, Verdi, Bartók... féle társaság. :D
    A mondatod végének pedig nincs is értelme, hiszen az a kijelentés értelmezhetetlen, hogy a három listán túlságosan érződik az ízlésem és annak hatása. Mivel az én ízlésem köztudottam az Univerzum objektív alapigazságával esik egybe, ezért eleve nem nyomhatja rá semmire a bélyegét túlságosan. Ez így ugyebár értelmezhetetlen kijelentés. (Hogy egy klasszikussá vált védőügyvédet, Johnnie Cochran-t idézzek: Kérem ennek így nincs semmi értelme! - lásd még Chewbacca-védelem...) Ha azt írtad volna, hogy nem eléggé érződik a "listán" az ízlésem hatása, így nem látszik rajta eléggé az objektív világállapot, annak legalább lett volna értelme...
    Üdvözlettel: Maxim "Bástya-elvtárs" Kammerer

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák