Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lemmy71

    őstag

    válasz Precorus #64870 üzenetére

    A tűzrakó belsejét azért kentem ki mert nagyon csúnya volt mikor összeraktam, a külsejére koncentráltam hogy az nézzen ki valahogy. De kellet egy jópár év és sok sütés hogy patinás legyen a kűlső :DDD
    A csempekályha felújításából maradt ki 5 kiló samott por, ahhoz raktam egy kis cementet és még volt egy negyed zsák cementesztrichem is azt is bele kevertem talán még vízüveg is ment hozzá ;] Volt ahol 5 centi vastagon kentem az anyagot, de megérte így a mészkő nem forrósodik fel, néha a sörömet is oda teszem a peremre főzéskor. A hétvégén megint sütök, ma előkerestem a kőlapot és kipróbálom ahogy te is csináltad. Egy grill szigetben én is gondolkodom, faszenes nyitott sütő - vaslapős sütő - kemence és egy rész a bográcsnak, ezt egy "L" alakú tégla szekrényben képzelem el. A beton placc már megvan hozzá már csak a féltetőt kell megcsinálnom, a tető fedéshez szereztem 2500db klasszikus hódfarkú cserepet bontásból, minimum egy 12 személyes sörpadnak alá kell majd férnie :DDD

    Csak nyitni kellene ennek a témának egy külön topicot, úgy érzem sok itt a vállalkozószellemű és farkaséhes fórum társ és oda jöhetne a sok okosság az építéstől a kajálásig bezárólag :D

Új hozzászólás Aktív témák