Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sokimm

    senior tag

    válasz imibogyo #58899 üzenetére

    Igazából nehéz mondatot írok le, kérem az érintetteket legyenek türelmesek velem, mielőtt szidnának! :D

    A SZAK munka az érték, amit meg csak odafigyeléssel meg tudok csinálni én is, az nem SZAK munka...

    Gázt nem szerelnék soha, mert az nem csak odafigyelést igényel, hanem tudást is (SZAKtudást).

    Ugye itt mindenki képzelje a mondatba magát, hogy kinek mi minősül SZAK tudásnak, de az, hogy számlát ad valaki a tákolásról, nem érték számomra...

    Pesterzsébeten laktunk, és a TOTAL festékboltba ha bementem FULL laikusként, hogy ki szeretném festeni ezt azt (szoba, kutyaház, garázs), akkor mindig megkérdezték, milyen felületre...
    Ez alapján mit ajánlanak, milyen mélyalapozóval, vagy elég csak a rigipsz, és milyen finomságú csiszolópapírt ajánlanak hozzá...

    A festői szakmát teljesen körbe írták a tanácsaikkal, és egyedül is tökéletes minőséget tudtam alkotni.
    Nagyon segítőkész banda volt, épületmunkák során gyakran voltak hasznos tanácsadók!

    Szóval ha nyelvtanozni akarok, akkor a SZAK tudás az érték, nem a munka.
    A szaktudáson túl néha az eszközkészlet is érték (digi netkábel eltört a router-ben, és kellet új opto csatlakozó rá, hát nem volt száloptika törőm otthon sajnos, pedig megcsináltam volna magamnak szívesen), de maga a munka csak nagyon ritkán.

    Pl egy mentőautó vezetőjének olyan reflexe van, amit nem tudok teljesíteni, tehát neki nem a tudása (mert ha tanulható lenne, megtanulnám), nem az eszköze (mentőautó, vagy a karja) az érték, hanem maga a munkája (ahogy vezet).

    Egy festő nagyon nehezen tud ilyen értéket felmutatni a munkájával. Ezért is ha baj van, a mentőst hívom, nem a festőt. :D (vagyis festőt nem hívok soha :D)

    Szerintem...

Új hozzászólás Aktív témák