Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MrDerekas

    addikt

    válasz Csápájev #56350 üzenetére

    Szekrény pucoláshoz a rárakódástól is függ, na meg attól, mivel is van felületkezelve. Régi lakkos vagy politúrozott bútor esetében én denaturált szesszel próbálkoznék. Vagy arcszesz. Szettben véve, az úgy is csak halmozódik, mert a borotvahab és a tusfürdő sokkal hamarabb elkopik a készletből. Laminált bútorlapos esetén lakkbenzin, körömlakklemosó. Esetleg festett bútornál háziszappan kellene oldani langyos vízbe és áztatásos törölgetéssel óvatosan ledolgozni a szennyeződést, hogy minél kevésbé karcoljuk meg a felületet.
    A dekni ajtót meg zöld-sárga szigszalaggal kell felerősíteni. Elég mobil, nem kell fúrni, könnyen eltávolítható, valamint hatalmas ovációra számíthatsz a topik őslakosságától :R

    Más. Vasárnap óta tartogatom magamban már:

    Polírozás és olaj után:

    A története: A helyi tánctanár-párnak dolgozunk, konkrétan nyírfából csináltunk nekik egy konyhabútort. Közben volt kis átvariálás és két polcból le kellett csapni olyan jó kényelmes darabot. Na mondom, derekas, ebből vágódeszka lesz. Annyira láttam én ezt, hogy nagyon. Aztán azért ez nem volt ilyen egyszerű, ugyanis arra gondoltam, ha már a Fölszállott a páva döntőjéig vitték a gyerekeinket (enyémeket mondjuk nem mert, nem táncolnak, illetve nem ebben a művészeti iskolában a lányom) és tényleg komolyan, jól tanítják őket, akkor megpróbálom amolyan derekas módra megköszönni valami aprósággal. És ugye nemrég kipróbáltam a faégetést, jött az ötlet, a tánc meg a páva, adta a témát, az anyag meg abszolút beleillik a konyhájukba :) Anyával kikerestük a passzoló képeket és elzavartam vasalni. Merthogy úgy gondoltam, ha már a lézernyomtatóból melegen jön ki a papír, akkor talán megfordítható a folyamat. Nos igen. Bár a táncos az nem jött össze, ott volt mit firkálnom, de a pávás, elég jól átköltözött a deszkára. Majd finomítok még a technikán, mert a hőfokkal kell játszani gondolom. Szóval ennyi. Firkálás, beleégetés, csiszolás vagy 5-6 soron, és végül mehetett neki az olaj. Elég szép rajzolata van a nyírfának, jól néz ki a végeredmény. Konklúzió: Nem akarok soha többé nyírfába égetni forrasztópákával :) Rohadt nehezen égett meg.

    [ Szerkesztve ]

    www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

Új hozzászólás Aktív témák