Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    Megkaptam, hogy túl minőségiek a gányaim..... Na akkor nesze nektek... ;] :P

    Mint ígértem itt van az újabb autó-kilincs gányom... A múltkor írtam, hogy az első verzió nem működött, lényegében kitört a foglalatból a hegesztett kar (úgy 2-300 nyitásig azért bírta)... Tette ezt a kitörést olyan szerencsétlenül, hogy miközben eltört (és én ugye feszítettem hátrafelé a kart magát) még a kilincs mögötti panelrészt is felkarcolta a fém nyúlvány vége... :(((

    Na mármost én nem vagyok az a feladós fajta. Neki álltam hát, hogy kiváltsam első körben egy minőségi-gánnyal a dolgot (na jó ez paradoxon :DDD ). Elkezdtem rétegelt lemezből legyártani az új kilincset, de sajnos ez sem vált be. Alapvetően működhetne a dolog (3-4 nyitást így is bírt), de mivel 10+ éve a műhelyben álló teljesen elöregedett anyagból vágtam ki és nem is volt megfelelő vastagságú belőle (a karmok nem kapaszkodtak meg rendesen), ezért a kilincs felső része tőben nem bírta a kiképzést és mind a 3 legyártott példány ugyanott engedett el.

    Ha lesz majd valamikor új, jó minőségű rétegelt anyagom 30+ mm-es vastagságban és legalább 5x10 cm-es darabban, akkor biztosan több sikert érek majd el vele és egy kis lakkal maradhat is, mint végleges megoldás, de most nem állnak rendelkezésemre ilyen "hulladékok" és most nem aktuális semmilyen vásárlás sem, mert minden forint számít (ha minden jól megy 5-8 hónap múlva házvásárlás (és ezzel együtt új műhely építése)). De az egyik jövőbeli megoldás talán ez lesz. A másik alternatíva, hogy ha végre meg lesz a vertikális marógépem, akkor ugyanezt legyártom, csak fémből...

    DE, mivel a fenti megoldások végül most nem működtek, így elérkeztünk a topik esszenciáját hitelesen megjelenítő, a gány-filozófiát legjobban megtestesítő megoldásomhoz, mely egy gatyamadzag, egy gyors-kötöző és egy vízhűtéscső édes-hármasából született. Íme:

    Azt hiszem ez igazán Topik-ON lett. :B
    Remélem még Runo-nak is tetszeni fog. :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák