- Hamarosan kapható lesz az Enermax Intel és AMD HEDT platformokhoz szánt AIO-ja
- Bemutatkozott az ASUS ROG NUC mini PC idei kiadása
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Milyen processzort vegyek?
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- CES 2025: az NVIDIA prezentálta az új GeForce-okat
- Gaming notebook topik
- Házimozi belépő szinten
- VR topik (Oculus Rift, stb.)
-
PROHARDVER!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Sam67
csendes tag
válasz MrDerekas #59149 üzenetére
Fent van az összes frissítés, de sajna csak nem akarja az aktiválást. Sebaj, marad a telefon.
Nem volt telepítve ezelőtt sehova ez a Win7, ez az első hw alatta.
(Igaz, hogy csak OEM licenc, de legalább eredeti.)Amennyiben nem a driver integrálás a gond, akkor az lesz a baj, hogy másodjára sikerült csak a telepítés, mert elsőre sima "MBR partíció UEFI-s gépekre" , és nem "MBR partíció BIOS/UEFI gépekre" sémával csináltam meg a pendrive-ot, és "beleállt" a telepítésbe.
-
Sam67
csendes tag
válasz Glaz-dozfhut #59148 üzenetére
A drivereket végül a [DISM GUI] programmal integráltam, mert a Gigabyte eszköze nem ismerte fel egyik pendrive-omat sem.
Nagyon jó kis program, ingyenes, nekem bevált.
-
Sam67
csendes tag
válasz Glaz-dozfhut #59071 üzenetére
Köszi a segítséget.
Sikerült megoldani a driverek beintegrálását a telepítőbe, majd ezt követően simán felment a Win7.
Tökéletesen működik.Sajnos az original státuszt buktam, mert nem fogadja el aktiváláskor a gyári kulcsot, de kérdésemre azt a választ kaptam, hogy az automata telefonos rendszeren keresztül meg lehet majd oldani az aktiválást.
A lényeg, hogy sikerült a telepítés, a többi részlet kérdés.
Aki hasonló problémába fut bele, annak segítség lehet:
Azoknál a 370-es alaplapoknál, amelyeknél a gyártó már csak a Win10 rendszereket támogatja, (pl:Asrock) de mégis régebbi (Win7) rendszer kellene, és nincs legalább 1db USB2, vagy PS/2 a lapon, akkor szükséges legalább egy USB3 driver-rel kiegészíteni a Win7 telepítőt.Az egyénileg integrált driverekkel kiegészített Win7 telepítésnél, Rufus-al készített boot-olható pendrive esetében az "MBR partícióséma BIOS/UEFI rendszerű gépekhez" opciót célszerű választani, és nem az "MBR partícióséma UEFI-s gépekhez" variációt, mint a korábbi 270-es chipkészlet esetében, mert Win7 esetén utóbbi séma alkalmazásakor a bootlogónál könnyen "beleáll(hat)" a történet a telepítésbe (Z370 Pro4). A formázási séma: NTFS.
Ismételten köszönöm a linkeket, és a segítséget.
-
Sam67
csendes tag
válasz MrDerekas #59038 üzenetére
Köszi a segítséget.
Véleményed szerint működhet úgy a dolog, hogy más gyártó z370 alá fejlesztett lapjának win7 alá kiadott usb driverét teszem be a saját win7 telepítőmbe?
Sajnos az Asrock-nál nem találtam z370 alá win7 kompatibilis usb drivert.Az USB drivereken kívül kell még mást is integrálnom, vagy a többi rendben lesz?
Időközben sikerült megoldani a (Asrock z370 Pro4) lassú boot idő problémáját.
Leírom itt a topikba a megoldásomat, hátha valaki találkozik ugyanezzel a hibával.
Elnézést a profiktól a szájbarágós leírásért, de nem mindenki "keni vágja" a témát, (mint ahogy én sem), nekik jól jöhet.A gépembe van egy Samsung EVO 850 250Gb SSD SATA3, egy WD 1Tb HDD (7200rpm), és egy Maxtor 160 Gb HDD (5200rmp)
A rendszer az SSD-ről megy, a két HDD a háttértárat szolgálja ki. A gond a bekapcsolástól az asztal megjelenéséig eltelt idővel volt, mert 55-60mp volt a betöltési össz. idő.Én ezt csináltam:
Fontos: Amennyiben SATA3 csatlakozós az SSD, akkor AHCI módban fusson, és az alaplapon a SATA0 portra legyen kötve.1, Lehúztam az összes SATA3-ra kötött eszközömet, (kivéve az SSD-t) jelen esetben mindkét HDD-t,és a DVD írót.
2, Újraindítás úgy, hogy csak az SSD van felkötve. (Ekkor még nem lesz gyors a felállás. Az újraindítás azért kell, hogy a rendszer lássa, hogy csak egy SATA3 eszköz aktív.)
3, Ismét újraindítás, belépés a BIOS-ba. (F2)
4, Jobb felső sarok Advance fül, vagy F6 (Advance mód gyorsbillentyűje), majd ezen belül szintén Advance fül ->USB Configuration
- Itt a Legacy USB Support opciót disable-re kell állítani.5, A Tools menüben a Boot Managert engedélyezni kell. Ekkor aktívvá válik az alatta lévő Timeout Second opció, ami gyárilag 30-on áll. Ezt át kell írni egy tetszőleges minél kisebb számra. (Én 3-ra módosítottam)
(Ez szabályozza azt az időt ameddig az Asrock logo alatt lévő menüből választani lehet)6, Exit fül ->Save and exit, rendszerfelállás.
7, Leállítás, majd egyenként vissza lehet kötni (már ha van) a többi SATA3 csatira kötött eszközt/eszközöket.
8, Újraindítás, és immáron gyors a rendszerfelállás.
Jelenleg 12mp alatt áll fel nulláról a rendszer, úgy, hogy az SSD mellett megy a két HDD, és a DVD író is. Az előzőekhez képest tökéletesen elégedett vagyok az eredménnyel.
@szimcsi
Köszi a tippet, ezt nem is próbáltam. Őszinte leszek nem is jutott eszembe.
[ Szerkesztve ]
-
Sam67
csendes tag
válasz MrDerekas #59036 üzenetére
A Fast/SuperFast beállításokat próbáltam, nem hozott eredményt.
Az az érdekes, hogy miután felállt a rendszer a műveletek/programmegnyitások érezhetően gyorsabbak, mint mikor HDD-ről voltak futtatva, tehát itt már nincs gond a sebességgel.Kipróbáltam ezt is:
msconfig--Rendszerindítás--Speciális beállítások-- és itt a proci magok számát, illetve a max.memória méretét is a legmagasabbra állítottam, de ismét semmi.Win7
Ilyen driver integrálást még nem csináltam.
Nekem gyári a Win7. Nem bukom az original státuszt, ha belenyúlkálok a telepítőbe?Ezt az integrálást egyébként úgy kell elképzelni, hogy valamilyen célprogrammal megnyitom a Win7 telepítő .exe fájlját, pontosabban kicsomagolom, és bemásolom az Asrock oldalán elérhető z370 Pro4-hez való Win10 64bit usb driver-t, majd visszacsomagolom, csinálok belőle ismét egy ISO-t, és elviekben mehet az install?
-
Sam67
csendes tag
válasz Glaz-dozfhut #59034 üzenetére
Köszi az infót, és a segítséget.
A Win7 telepítést próbáltam, de addig jutok, hogy a rendszer beolvassa a setup fájlokat, megjelenik a régióválasztó panel (ez az első panel, ahol az országot, nyelvet lehet beállítani) és itt le is fagy.
Nincs kurzor, nem működik az egér, és billentyűzettel sem lehet navigálni.
Próbáltam úgy is, hogy nem Rufus-sal írtam ki pendrive-ra az ISO-t, hanem a Microsoft saját megoldását használva, illetve úgy is, hogy másik USB kulcsra (8Gb, és 16Gb) írtam ki hátha, de nem oké, pedig a telepíteni kívánt Win7 is 64bit-es, gyári, jogtiszta.Lenne egy kérdésem:
Mivel a Win7 telepítése nem jött össze, ezért kényszerűségből (ebben az esetben is) egy gyári, jogtiszta Win10 Pro 64bit lett felrakva, ami működik, de valamiért baromi lassú (15-20mp) a boot idő.
A redszer egy AHCI módban futó Samsung EVO850 SSD-ről fut.
(Ugyanez a rendszer, ugyanilyen SSD-ről a családban lévő másik gépen a "nulláról" 7mp alatt áll fel.)A gépbe jelenleg egy Kingston DDR4 3000 8GB HyperX Predator CL15 memóriamodul van, amit a processzortól nézve az első RAM foglalatba tettem be. Jelenleg 2400MHz-en fut, mert még nincs tuningolva semmi.
Elképzelhető, hogy a memória a ludas a lassú boot időt illetően?
Mivel a CPU-m (i3 8350k) alapból csak 2400MHz-es RAM-ot támogat, lehet, hogy a jelenlegi 3000-es modullal van a baja?
A tesztek alatt mindent rendesen lát a rendszer, a memóriánál értelem szerűen nem 3000-et, hanem 2400-at ír.A segítséget ezúton is köszönöm.
-
Sam67
csendes tag
Sziasztok.
Új gép került összerakásra a következő alkatrészekből:
Alaplap: Asrock Z370 Pro4
CPU: i3 8350K
VGA: GTX 1060 6Gb
RAM: 8Gb DDR4 2400MHzA probléma a következő:
Az összeszerelés után, már az első bekapcsolástól kezdve nagyon lassú (15-20mp) a boot-olási idő.
Windows 10 64bit SSD-re történő installálása, ill. a driverek feltelepítése után is lassú maradt az egész rendszer. (20-25mp)
Az SSD AHCI módban fut.
Mi lehet a baj?
A segítséget előre is köszönöm.
-
Sam67
csendes tag
válasz Glaz-dozfhut #59005 üzenetére
Van eredeti Windows 7, és Windows 10 Professional 64bit ISO-m is, ez nem gond.
Az alaplapot már megvettem, így ez már adott.Mivel az Asrock ennél az alaplapnál (Z370 Pro 4) nem támogatja a Win7-et, akkor ha azt szeretném, hogy "driver vadászat nélkül" mégis működjön a régebbi rendszer, tegyem fel először a Win. 10-et, majd csináljak egy dual boot-os rendszert, és tegyem fel egy másik partícióra a Win 7-et?
Ez működhet így, vagy mindenképp "driver vadászatra" lesz szükségem?Bár többektől hallottam, hogy ha Win 10 mellé szeretnék egy Win7-et, akkor pont fordított a sorrend. Először a 7-es, majd utána a 10-es.
A segítséget ismételten köszönöm.
-
Sam67
csendes tag
Sziasztok!
Boldog Ünnepeket mindenkinek.
Szeretném megkérdezni tőletek, hogy az Asrock Z370 Pro4 alaplap támpgatja-e a Windows7 op. rendszert, vagy csak a Win.10 fut rajta zökkenőmentesen?
Több embertől hallottam, hogy a z370 chipkészlet már csak a Win.10 rendszerrel működik probléma mentesen. Ez valóban így van?A gyártó oldalán nincs egyértelmű utalás erre, csak azt írják, hogy a Win.10 támogatott.
(Az alaplap egy i3 8350k procival lesz használva)
A segítséget előre is köszönöm.
Új hozzászólás Aktív témák
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Digitális Állampolgárság Program DÁP
- "Egyszerű" Ügyfélkapu+ regisztráció
- Külpolitika
- Hamarosan kapható lesz az Enermax Intel és AMD HEDT platformokhoz szánt AIO-ja
- Windows 10 Mobile (Windows Phone) szakmai topik
- Bemutatkozott az ASUS ROG NUC mini PC idei kiadása
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Milyen processzort vegyek?
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- További aktív témák...
- DDR4 es Laptop eamok 4-8 gb
- HyperX Fury RGB 3600 MHz CL17 2x8 GB kit
- Kiárusítás!! Asztal gépbe és laptopba márkás DDR4-as 4, 8, 16 GB -os RAM-ok AkciÓÓ!
- 2x8GB 3600MHz Apacer NOX memóriakitek GARANCIÁVAL/SZÁMLÁVAL! ÁRON ALUL! Hűtőbordás, dobozos!
- INGYEN FoxPost! Új G.SKILL 64GB (2x32GB) KIT DDR5 6000MHz CL30 Ripjaws M5 RGB White - 10 év gari!