Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mfudzsi

    újonc

    Sziasztok!

    Kérdésem lenne egy a csütörtöki nap során vadiúj alkatrészekből összeszerelt géppel kapcsolatban.

    Az első bekapcsolás során a gép egyből elindult minden probléma nélkül. A második alkalommal az elindítás követően sípolni kezdett, ekkor az eredetileg 1-3as slotba elhelyezett memóriák átkerültek a 2-4es slotba és működésképessé vált. Vasárnapig semmi probléma nem lépett fel (ez 2-3 bekapcsolást jelentett), amikor is pár percre magára hagytam és arra tértem vissza, hogy megpróbál újraindulni, de nem megy neki, így be-ki kapcsolgat. Ekkor nekiálltam a slot-ok végigpróbálásba, aminek eredménye:
    1. memória: 2-es slotban működik a gép, másik 3-ban vagy csak sípol, vagy sípol és folyamatosan újra próbál indulni.
    2. memória: egyikben sem működik, fenti két lehetőség vegyesen.
    Mind a kettő: szintén nem működik.

    Szerencsére még ugye áll a garancia, de jó lenne tudni, hogy a probléma csak az alaplappal lehet, vagy a memóriával is? Mindkettőt visszavigyem, csak egyiket, vagy inkább egész gépet egyben?? (külön darabokban vettem, mindent egy helyen)

    Alaplap: Gigabyte B150-HD3P
    Memória: 16GB 2133MHz DDR4 RAM Kingston HyperX Fury Black CL14 (2X8GB) (HX421C14FB2K2/16)

Új hozzászólás Aktív témák