Hirdetés

2019. augusztus 22., csütörtök

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  Őskoczka

(#1) Zolaash

Zolaash
(aktív tag)

Ma megkezdem a ténykedésemet itt is. Erre azért van szükség
Nincs rá szükség. Ez azért jó, mert sokszor van valami kósza gondolatom, ami mondjuk egy blogbejegyzést nem ér meg, de ide befirkanthatom, és később esetleg bele tudok nézni, ha kell valamiért. Meg azért is jó, mert lehet teljesen összefüggéstelen dolgokról is írni. ;) És nem szól be egy okostojás sem. :N

Nem öregszem. Szintet lépek!

(#2) Zolaash

Zolaash
(aktív tag)

Akkor mindjárt szaporítom is még egy hsz-al. Akartam írni egy bejegyzést arról, hogy miket szeretnék, annak kapcsán, hogy anyámat kérdeztem mikor szülinapja volt, hogy mit szeretne, de azt mondta, nem kell neki semmi. Erre én kérdeztem, hogy az hogy lehet, mert én kapásból tudnék írni egy 6 méteres listát.
Pedig nem, mert belegondoltam, és tényleg nem.
Vannak apró-cseprő dolgok, de 3 kívánságom volt fiatal korom óta, és mind 3 teljesült, akár meg is halhatok. Persze nem akarok, nem azért írtam. Ezek voltak:

1, Repülni. Háromszor ültem már repülőn.
2, Eljutni egy tengerpartra. Ez is megvolt, 4 éve.
3, Egy 50 kilós szűzlány. Ez is megvolt, sok éve. Talán 10-15.

Azóta eggyel bővült a lista, de az nem lehet az enyém. Tudomásul kell venni, hogy mindent nem kaphat meg az ember. Ez van.
Sosem akartam megnősülni, de enyém a legtüneményesebb feleség kerek e világon. :P

Apróságok, amik kellenének:
Egy normális táp. Pl: Chieftec 500W
Még 4 giga ram. Kingmax, csak hogy ne legyek telhetetlen.

Nagyobb kívánságok:

Normális szomszédok. Kimegy a hárém ettől a sok csicska amerikainiggermajmolórepper hülyegyerektől. Ez az állandó hupogás.... Élhető környezet kellene.
Persze mindezt elcserélném egy balatoni nyaraló-házikó épületre. Régi álmom még, hogy a balcsiparton lakjak másodmagammal.
Esetleg mégegyszer eljutni, Korfura.

[ Szerkesztve ]

(#3) Zolaash válasza Zolaash (#2) üzenetére

Zolaash
(aktív tag)

Minnyá' kifolyik a szemem. Aki kitalálta az éjszakás műszakot, azt hogy-hogy nem verték agyon a többiek?
Apropó, meg akartam nézni, hogyan lottózhatok mobilról. Nézem is.

(#4) Zolaash válasza Zolaash (#3) üzenetére

Zolaash
(aktív tag)

Crysis 2 - 8990ft
Homefront - 10790ft :Y Muhahaha :Y ;]

(#5) Zolaash válasza Zolaash (#4) üzenetére

Zolaash
(aktív tag)

Lassan letelik ez a műszak is. Kicsit megkönnyebbültem, hogy megvan a módszer, amivel át tudok menni (többnyire) úgy a fémdetektor kapun, hogy nem sípolok be. 3 nap otthon. Ki fogom bírni, kemény vagyok. A múlt héten átkerültem egy másik raktárba. Eleinte nagyon bosszantott, de végülis jó itt. Nem kell megszakadni, meg a társaság is jó. :)
Lehet netezni....

(#6) Zolaash válasza Zolaash (#5) üzenetére

Zolaash
(aktív tag)

Holnap megint meló. Pfúj! :((
Ezzel a csodálatos műszakrenddel 2, azaz kettő napot fogok a nejemmel tölteni ebben a hónapban úgy, hogy kivett egy nap szabit. Szóval mikor mindketten otthon vagyunk, nem dolgozunk. Kiváló arány. :(

[ Szerkesztve ]

(#7) Zolaash

Zolaash
(aktív tag)

Kértem (és kaptam) 3 nap szabit. Ez azt jelenti, hogy 9 napig otthon lógatom a lábam. :DD
(Aludj el, kis ember, aludj el... - Ez szól a rádióban)
Így ötre nőtt az asszonnyal együtt töltött napok száma. Zsiradék.
Asszem' (inkább biztos) egyik nap kiugrunk a kertbe, megejtjük az idei első bográcspartit. Vedelek, főzök, süttetem magam az árnyékban. Jó lesz nagyon!!! :K :))

(#8) Zolaash válasza Zolaash (#7) üzenetére

Zolaash
(aktív tag)

Kíváncsi vagyok, hogy ez a hsz beleszámít-e az összesbe... :B

Mod: Úgy tűnik, hogy nem. :N

[ Szerkesztve ]

(#9) Zolaash válasza Zolaash (#8) üzenetére

Zolaash
(aktív tag)

Megtaláltam a hozzászólások súlyozását. A Blogoszféra egyáltalán nem számít bele a számolásba.

(#10) Zolaash válasza Zolaash (#9) üzenetére

Zolaash
(aktív tag)

Szóltam a sógoromnak, nézzen körül A4Tech ügyben némethonban. "Talált" egy számtech boltot. Így 4 év után... :D ;]
Asszonykám névnapjára beszereztem, elintéztem mindent. Anyósoméktól, sógoromtól meg tőlem kap egy twisterrel kombinált leg trainert, a szüleimtől meg 2 pár papucsot. (Egyet fizet kettőt kap akció volt a metro-ban.)

(#11) Zolaash

Zolaash
(aktív tag)

Mennyi bolond ember van ezen az oldalon, meg úgy egyáltalán... Ijesztő! :Y

(#12) Zolaash

Zolaash
(aktív tag)

0. nap.
173kg.
Holnap indul az Atkins-diéta. Hajjaj, sötéten látom a jövőmet... :(

(#13) Zolaash válasza Zolaash (#12) üzenetére

Zolaash
(aktív tag)

4. nap
170kg.
Nem olyan szar, mint amilyennek hittem, és 4 nap alatt 3 kiló mínusz, ez már döfi! Nem látszik persze, meg nem is érzem, de a mérleg nem hazudik. :N

(#14) Zolaash válasza Zolaash (#13) üzenetére

Zolaash
(aktív tag)

9.nap
nemtom' hány kiló mínusz, mert tegnap jól kirúgtak, és így nem tudom megmérni magam. De most már látszik is, kisebb, és nem lóg úgy a belem. :) A gatyámon az övet is könnyebb becsatolni. Lehet, lassan egy lyukkal összébb kell majd húzni. E ööm, e bódottá, most már "csak" egy másik munkahelyet kell találnom.

[ Szerkesztve ]

(#15) Zolaash válasza Zolaash (#14) üzenetére

Zolaash
(aktív tag)

Pillanatnyilag dereng némi fény a munkahely-alagút végén, de nem akarom elkiabálni. A lóvé nem rossz, a műszakbeosztás sem, és elvileg van némi hátszelem. Hajrá-hajrá!
A fogyással kapcsolatban: a jegygyűrű lejön az ujjamról szappanos víz nélkül is. Szárazon. :K :DDD

(#16) Zolaash válasza Zolaash (#15) üzenetére

Zolaash
(aktív tag)

Fogyinapló: 3 hét elteltével már láthatóak az eredmények:

-kisebb a tokám
-kisebb a belem
-kevésbé ér össze a combom (bár még összeér, de nem sokáig.... ;] )
-kisebb a mellem
-kezd emberi alakom lenni.

Kitartás, jó szar ez a diéta, de kétségtelenül hatásos. :K

(#17) Zolaash

Zolaash
(aktív tag)

Ma 63 éves az apukám! :DDD
Boldog szülinapot fateeeer!

(#18) Zolaash

Zolaash
(aktív tag)

Hinnye, jó rég nem írtam már ide. Szóval, fogyinapló: nem tudom hányadik nap, nem is érdekel;
155 kilót mértem ma. Ez eddig 18 kiló mínusz. I'm lovin' it. Van még mit ledolgozni. Kértem kölcsön egy szobakerékpárt. Elvileg meg is kaptam, már csak el kellene hozni. Talán holnap. ;)

(#19) Zolaash válasza Zolaash (#18) üzenetére

Zolaash
(aktív tag)

A szobabringából nem lett semmi. 148 kiló volt eddig az "alja", de az ünnepekre való tekintettel sikerült visszarántani valamennyit.
Irány Fügen!

(#20) Zolaash

Zolaash
(aktív tag)

Nahát megint eltelt majdnem másfél év, ameddig nem írtam. Azóta történt egy s más.... Megint sikerült rendesen megdagadni. Anno feladtam a diétát. Ideje ismét nekiállni. Visszaolvastam a "topikomat", és jó volt. Talán sűrűbben kellene látogatnom. Na hajrá, kitartást nekem!

(#21) Zolaash válasza Zolaash (#20) üzenetére

Zolaash
(aktív tag)

Ismét itt koptatom a virtuális billencsemet. Kikeveredtem Németországba, itt találtam melót. Igaz hogy nem könnyű, de legalább mocskos, és nagyon fárasztó. Viszont ha jobbra nézek az erkélyemről akkor Németországot látom, ha balra, akkor Ausztriát. Ó, és persze a Dunát. Sosem gondoltam, hogy egyszer a Dunaparton fogok lakni. Volt itt nálam a nejem "nyaralni" egy hetet. A hazajutás kicsit katasztrófa, még nincs saját autóm, mindig máshoz kell idomulni. Én 3 műszakban melózok, a többiek (cimborák) pedig össze-vissza. Mióta kijöttem, egyszer 3 hét után jutottam haza, és asszem' azóta sem. Talán az ötödik kint töltött hetemet kezdem meg holnap. Szal' összesen a nyolcadikat. Ó, és fogytam is. Gondolom. Mintha kisebb lenne a bélrendszerem... Ha egyszer hazajutok, rápattanok a mérlegre. :-)

(#22) Zolaash válasza Zolaash (#21) üzenetére

Zolaash
(aktív tag)

Nos....
Azóta lett egy szép kocsikám. Ő az:

Hét személyes, jó nagy, kényelmes, pont nekem való. Nagyon örülök neki. :K

A súlyommal kapcsolatban: mióta kint melózok, lepattant rólam kb 12 kiló töpörtyűnek való. Remélem nem áll meg a folyamat.

(#23) Zolaash válasza Zolaash (#22) üzenetére

Zolaash
(aktív tag)

Jé, megint eltelt rengeteg idő, mióta utoljára írtam. Igazából most sincs kedvem írogatni, de azért tömören felvázolom az eseményeket, amik az uccsó post óta történtek:

A nejem nyaggatott, hogy költözzek haza, mert nem fizetett jól a melóm, ennyiért nem érdemes kint lenni, így hát hazaköltöztem.
Eladtam a kecskét, mely keresztségben a Turcsi nevet kapta a nejemtől. Kép róla egyel feljebb.
Három hónapja itthon vakarózok német munkanélkülin. Lassan lejár, már lesem az új melóhelyeket. Talán nem reménytelen.
Vettem egy másik kecskét, egy évvel öregebb mint a Turcsi volt, ő a Fulladás nevet harcolta ki magának. Beleöntöttem egy fazék pénzt, most már kezd autó lenni. A két kocsi közt ég és föld a különbség, a régi javára.

Ahhoz képest ez egy halom fos. Inkább sütöttek volna pizzát ezek a büdös olaszok, minthogy kocsit terveztek.
Az itthon, heréskedéssel eltöltött idő, és a mértéktelen zabálás hatására sikerült egészen 179 kilóig püffedni. Faluhelyre nem mentem, féltem, hogy megyek a kolbászba. :DDD
Elkezdtük megint asszonypajtással az Atkins-diétát. Cirka másfél hónap alatt lepasszoltam 10 kilót, így most 169 körül mozgok. Persze ez is sok, folytatom a fogyást.

Zárszóként pár kép az új kecskéről:

[ Szerkesztve ]

(#24) Zolaash

Zolaash
(aktív tag)

Megint eltelt majdnem 3,5 év. Azóta a történések a következőek:
A német munkanélküli lejárta utáni napon el tudtam helyezkedni egy autóalkatrészt gyártó cégnél. Istenem, de egy okádat hely volt. Az első munkanapon tudtam, hogy ott nem lesz nekem karrierem, menekülök, amint lehet.
Nem egészen 3 hónapot voltam itt, még a próbaidő lejárta előtt lepattantam.
Átmentem a szipkagyárba. Azóta is itt dolgozok, csak közben főnök lettem. Odatettem magam. Melóztam becsülettel, minden rám bízott feladatot elvégeztem. A főnököm ezt látta, és díjazta. Most azt a pozíciót töltöm be, ami az övé volt, mikor odakerültem.
Közben megszületett a kislányom.

Egészen megváltozott az életünk. Lassan 4 hónapos lesz. Tündérbogyóvirágszál. Imádom! :B

A szekeret is lecseréltük egy 307 Break-re:

1.4 HDi, 68le. Gyenge, alulmotorizált nagyon. Viszont beéri 5 literrel, és még sosem robbant le, semmi komoly nem pusztult el benne. Megbízható.

És majd' elfelejtettem; elvégeztem egy iskolát két röpke év alatt. Ipari gépész lettem.
Megvan minden nagyjából: jó az életem, elégedett vagyok. Már csak egy tanya kéne a semmi közepén, ahol nincsenek szomszédok. ;)

(#25) Zolaash válasza Zolaash (#24) üzenetére

Zolaash
(aktív tag)

És ismét majdnem egy év. Most épp az van, hogy megszűnt a munkaköröm. A cégtől nem jövök el, de más pozíciót fogok betölteni. Hogy oldalra mozgok, vagy visszabukok egy szintet, az majd hétfőn dől el. Ma péntek van.
A kocsi nem volt még egy hónapja sem meg, mikor a nejem lelecsózta. Mindegy, összeraktam. Az első lökhárító azóta is fekete.
Közben annyira elég lett a házban lakó retardált szomszédokból, hogy egy éve nézelődünk, hogy merre, hová kellene költözni. Pécs lett volna ideális, de olyan szinten el vannak rugaszkodva az ingatlan árak a valóságtól, hogy azt én nem vagyok hajlandó (és talán képes sem) megfizetni. Nem leszek egy pécsi lakás, vagy környékbeli falu házának a rabszolgája életem végéig.
Szóval megtaláltuk az ideális lakást. Hogy mennyire válik be, azt majd az idő eldönti. Eladtuk a körtvélyesi 59 m2-es panelt 6,5 millióért, és veszünk egy jobb városrészben egy 74 m2-es téglát 7,25 millióért.
Teljesen fel kell újítani. Villanyvezetékek, burkolatok, konyha, fürdő, wc, mindent. Az előző lakás árából a maradékot beleforgattuk, + csok, + hitel az újra, + felújításra.
Az első emeletről fel a harmadikra. A térdeim már most rosszul vannak tőle. Ellenben nem lakik majd fölöttünk egy retardált sem, és fekamentes a ház.
Nem kerül majd többe mint az eddigi, és fix kamatozású a 10 éves futamidő végéig. Két évvel kell majd tovább fizetni. Valószínűleg lesz hozzá garázs is, de ez még nem 100%.
A meló kapcsán megjelent az életemben egy kislány. Én vettem fel a csapatomba. Nem azért mert tetszett, tök közömbös volt(am), az állásinterjún mutatott viselkedése miatt döntöttem így.
Életkorunkat tekintve a lányom lehetne. Ő is valószínűleg egy örök x-akta marad az életemben. Ha 15-20 évvel fiatalabb lennék, valószínűleg nekimennék a dolognak az esélytelenek nyugalmával, de nem vagyok.

Szar dolog, mikor az ember ösztönei harcolnak a józan eszével. Nyilván az ész győzött, különben nem így lenne megemlítve a posztban. Talán sehogy. Szívesen feltennék neki pár kérdést, de valószínűnek tartom, hogy nem őszinte választ kapnék rájuk. Így aztán megkérdezni sincs értelme, mert ha úgy gondolnám, hogy nem őszinte, akkor az piszkálna, ha meg azt mondaná amit titkon talán remélnék válasznak, akkor meg az lenne a szar, hogy ott volt (van?) a lehetőség, és nem használtam/használom ki ezt sem. Ez van, egy generációnyi életkor különbséget nem lehet így átfedni. Vénember lennék, míg ő még milf.
Majd egy másik életben.

A leglényegesebbet a végére hagytam: a kislányom.
Nemrég megindult, egyedül megy. Cuki nagyon. Igyekszem neki mindent megadni a józan ész keretein belül. Szeretném minden évben elvinni nyaralni, főként a Balatonra, hogy ő is megszeresse. Egyszer pedig valamelyik melegebb vizű tenger partjára is. Élményeket, emlékeket szeretnék neki adni. Olyan dolgokat, amik az én életemből kimaradtak.
Hú. Hát ez nem lett rövid.

Ps: Akarok majd egy lakásfelújítós posztot. Lehet hogy nyilvános lesz, még nem tudom. Senkivel sem akarok vitatkozni, senki okoskodására nem vagyok kíváncsi. Elsősorban magamnak készül, ha lesz egyáltalán.

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  Őskoczka
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.