Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kensei96

    csendes tag

    Sziasztok, nem sokszor szoktam fórumozni, de komoly gond lépett fel! Hétvégén visszakaptam a gépemet, beadtam az alaplapomat, procimat, a tápot garanciával. Az alaplapon mikor elromlott, egy digi+ feliratú chip el kezdett füstölni xD gondoltam a tápom lehetett a ludas, és az akkor a procit is tönkrevághatta ezért adtam le őket. Beigazolódott, alaplapot megjavították, procit kicserélték, a táp meg állítólag javíthatatlan volt.
    Na rátérek a lényegre. Van egy másik tápom ami meg van egy ideje, egy Enermax EG565AX-VE(G) (24P). Gondoltam ideiglenesen jó lesz míg nem tudok tápot venni. Amikor készen voltam a gépemmel és újult erővel játszottam, valamiért a VCORE, ami nem tudom hogy pontosan mi (annyit tudok hogy processzornak valami feszültsége), 53 fokon volt. Volt VCORE 1 és 2, a 2 az olyan 46 fokon volt. Kiderült hogy mivel a táp csak 4 pines, nem tudja ellátni az alaplapot rendesen (nekem ezt mondták), vettem egy 4->8 pin átalakítót. Nem segített sokat, mert olyan fél órája az alaplap thermal radarja 62 fokosnak írta a VCORE 1-gyet, a procit meg 51 fokosnak. Gyorsan kikapcsoltam és gondoltam leírom gyorsan a gondokat. Pedig csak Starcraft 2-vel meg a Heroes or the storm bétával játszottam és nem kéne ennyire megviselniük a gépemet, majd maximum a The Witcher 3 fogja xD
    Alaplap: ASUS SABERTOOTH 990FX R2.0
    Proci: AMD FX 8320 3,5Ghz
    Videokártya: SAPPHIRE R9 270X OC 2 giga
    Memória: Kingston 8GB 1600Mhz
    Merevlemez: WD green 2TB
    Proci hűtő: Cooler Master Hyper 103.
    Volt egy régebbi alaplapom, egy ASUS M5A78L-M LX3, leváltottam mert nem volt elég jó a többi cuccboz képest, ott semmi sem ment 40 foknál feljebb, meg az elején a sabertoothnál is 30-40 fok volt általában. Olvastam hogy elvileg ez esetben be kell valamit állítani a biosban, de inkább megkérdezem tőletek mert fogalmam sincsen mit tegyek. Meg volt hogy csak egyszerűen kikapcsolt a gépem. Olyan is volt hogy 10 perccel bekapcsolás után (azon a napon előtte be se volt kapcsolva) és egy telepítést indítottam el, közben meg neteztem.
    Ha nem ebbe a témába illik amit írtam akkor elnézést kérek, de iszonyú sürgős mert vizsgára is készülnöm kell, és ilyen problémák mellett nem merem belapcsolni :S

Új hozzászólás Aktív témák