Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kensei96

    csendes tag

    Sziasztok, nem sokszor szoktam fórumozni, de komoly gond lépett fel! Hétvégén visszakaptam a gépemet, beadtam az alaplapomat, procimat, a tápot garanciával. Az alaplapon mikor elromlott, egy digi+ feliratú chip el kezdett füstölni xD gondoltam a tápom lehetett a ludas, és az akkor a procit is tönkrevághatta ezért adtam le őket. Beigazolódott, alaplapot megjavították, procit kicserélték, a táp meg állítólag javíthatatlan volt.
    Na rátérek a lényegre. Van egy másik tápom ami meg van egy ideje, egy Enermax EG565AX-VE(G) (24P). Gondoltam ideiglenesen jó lesz míg nem tudok tápot venni. Amikor készen voltam a gépemmel és újult erővel játszottam, valamiért a VCORE, ami nem tudom hogy pontosan mi (annyit tudok hogy processzornak valami feszültsége), 53 fokon volt. Volt VCORE 1 és 2, a 2 az olyan 46 fokon volt. Kiderült hogy mivel a táp csak 4 pines, nem tudja ellátni az alaplapot rendesen (nekem ezt mondták), vettem egy 4->8 pin átalakítót. Nem segített sokat, mert olyan fél órája az alaplap thermal radarja 62 fokosnak írta a VCORE 1-gyet, a procit meg 51 fokosnak. Gyorsan kikapcsoltam és gondoltam leírom gyorsan a gondokat. Pedig csak Starcraft 2-vel meg a Heroes or the storm bétával játszottam és nem kéne ennyire megviselniük a gépemet, majd maximum a The Witcher 3 fogja xD
    Alaplap: ASUS SABERTOOTH 990FX R2.0
    Proci: AMD FX 8320 3,5Ghz
    Videokártya: SAPPHIRE R9 270X OC 2 giga
    Memória: Kingston 8GB 1600Mhz
    Merevlemez: WD green 2TB
    Proci hűtő: Cooler Master Hyper 103.
    Volt egy régebbi alaplapom, egy ASUS M5A78L-M LX3, leváltottam mert nem volt elég jó a többi cuccboz képest, ott semmi sem ment 40 foknál feljebb, meg az elején a sabertoothnál is 30-40 fok volt általában. Olvastam hogy elvileg ez esetben be kell valamit állítani a biosban, de inkább megkérdezem tőletek mert fogalmam sincsen mit tegyek. Meg volt hogy csak egyszerűen kikapcsolt a gépem. Olyan is volt hogy 10 perccel bekapcsolás után (azon a napon előtte be se volt kapcsolva) és egy telepítést indítottam el, közben meg neteztem.
    Ha nem ebbe a témába illik amit írtam akkor elnézést kérek, de iszonyú sürgős mert vizsgára is készülnöm kell, és ilyen problémák mellett nem merem belapcsolni :S

  • Kensei96

    csendes tag

    Az hogy mennyi volt a feszültsège, nem néztem meg mert megijedtem a hőmérséklete miatt, de tegnapról 1,45-re vagy 1,75-re emlékszem, ehhez már nem nagyon értek :S ha helyesírási hibát találtok, telóról írtam xD
    Amúgy meg az 1,75 nem magas egy kicsit??

  • Kensei96

    csendes tag

    Üdv Mindenki :D

    Mivel nem tudom egyszerűen kitalálni hogy pontosan miért is csinálhatja ezért úgy gondoltam ide fogom írni mivel lehet alaplapi gond lesz ez az egész de lehet akármi.
    Tegnap jelentkezett a probléma tehát tegnap előtt még SEMMI BAJA SEM VOLT. A Windows gondolt egyet és nem reagált semmire. Az ablakokat nem tudtam bezárni és egyik ablakról se tudtam átlépni a másikra(tehát a mögötte lévőre) és csak a tálcán engedte). A feladatkezelőnél sem tudtam bezárni semmit. Utána meg már fokozódott, a jpg fájlokat társítanom kellett valamivel mert valamiért nem detektálta hogy azok bizony jpg-k.

    Utána gondoltam egyet és teljesen visszaállítottam a windowst. Csak a C meghajtót tehát az ssd-men van a windows, mivel a 2 terás vinyómon van nekem mindenem, és nincs most mire lementenem a cuccaimat tehát ez csak ideiglenes. Viszont az hogy teljesen tehát a személyes fájlokat is dobtam a francba, mivel úgyis jóformán mindenem a 2 terás vinyómon van, még ez sem oldotta meg a problémát. Annyi különbséggel hogy CTRL+ALT+DELETE kombóval ezt a bugot megszakíthatom viszont egy nap jó párszor meg kell hogy csináljam ezt.

    Eszembe jutott hogy lehet akár vírus is. Még visszaállítás előtt átellenőriztem a gépet. a bittorrentet jelezte ki amit szépen el is intézett a vírusirtó. Azon kívül mást nem talált. Úgy tudom ilyesmi vírusok amik ilyesmit tudnának csinálni csak régebben voltak és most már csak inkább bitcoin bányászatra használnak vírusokat. De én egy olyan oldalra sem léptem fel és egy olyan programot se töltöttem le ami vírusos lenne. Próbáltam minél jobban odafigyelni mint világéletemben hogy egy vírus se kerüljön a gépemre és őszintén szólva ez az első alkalom hogy ilyesmit csinálna a gépem.

    Tehát mi lehet a probléma? Visszaállítás után is csinálja csak meg tudom trollkodni ezt a bugot. Ez szoftveres tehát valami windows bug is lehet, vagy alaplapi? Vagy netán a vinyóm haldoklik? Mert már magam sem tudom mi a probléma forrása. :/

  • Kensei96

    csendes tag

    Üdv!

    A segítségeteket szeretnénk kérni egyik haverommal. Pár napja fellépett nála egy elég érdekes hiba. Teljesen nem értek hozzá sajnos. Van az AE kód. Azon nem tud túllépni és a windows betöltésénél boot után megragad és csak a windows logója van. Néha tovább tud lépni javításra. Mi lehet a gond és ha meg van a probléma forrása, mi a teendő? Mivel fennáll az is h az alaplapnak van bajaezért írom ide de nem tudunk rájönni hogy mi a baj.

    Konfig:
    Asus x79 deluxe
    Intel i7 4820k
    Kingston hyperx predátor 2.4 16 gb
    Intel ssd 512 gb
    1150 w aerocol táp
    Asus gtx 1060 oc
    Win 10.

  • Kensei96

    csendes tag

    válasz Starchm #65438 üzenetére

    A biosba be tudunk lépni és már reseteltük is de a probléma még mndig adott. És egyelőre csak egy ssd van a gépben más nincs. Más gépbe is kipróbáltuk és ott működött.

  • Kensei96

    csendes tag

    válasz Starchm #65441 üzenetére

    Újra lett rakva. És uefire van állítva. Kiprobáltam otheren ugyan úgy AE kódot ír és nem megy tovább

  • Kensei96

    csendes tag

    Van egy 120-as ssdje és azzal is csinálta de sokadik próbálkozás után tovább lépett. Szóval a hiba ott is adott volt.

Új hozzászólás Aktív témák