Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ejelhar

    senior tag

    válasz Csicsóka #38625 üzenetére

    Sajnos a kodi már akkor sem tud elindulni, ha a myosmc, osmccommon, vagy osmcsetting addonokat eltávolítom.

    Agymenés:
    Nekem most a régi linuxok ugrottak be, mikor nem volt még az X Window-hoz normális TrueType font készlet, de ugyanakkor a Microsoft már publikálta és ingyen letölthetővé tette a magáét, viszont kikötötte: csak eredeti formátumban terjeszthető.
    Ami azért volt gond, mert tömörített (zip) önkicsomagoló windows bináris formátumban (*.exe) tették közkincsé. De azért az eszesebb linux disztribúcióknak Microsoft TrueType fontokat tartalmazó csomagjai is voltak, amik ezt nem is tartalmazták, mert az jogsértő lenne.
    Helyette csak egy scriptet, ami letöltötte a fontokat, az unzipet, meg még ami kicsomagoláshoz/telepítéshez szükséges linux alatt.

    Ez adta az ötletet nekem, szerintem olyan telepítőt kéne csinálni, ami nem tartalmazza az OSMC "Mediacenter" csomagjait majd amikor IP hálózathoz jut, akkor letölti azokat az OSMC repositoryból, mert azt úgy már teljesen legális, hiszen szabadon elérhető és használható.
    A telepítő ugyan nem tartalmazza, viszont a rendszer képes utólag lehúzni.
    Vélemény?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák