Hirdetés

Túlfeszültségvédelem és tápellátás

Példák a belső és külső túlfeszültségvédelemre, valamint az ideális tápegység kiválasztására.

Hirdetés

MAXX Számítógépvédő áramkör

Főleg gyenge minőségű tápokra jellemző a "megszaladás" jelensége, amikor is a tápegység a +5V helyett annak a többszörösét adja le. A folyamat nem visszafordítható, és nagyon gyors lefolyású. A csatlakoztatott eszközök mindegyike, vagy egyike tönkremegy. A hiba leginkább bekapcsoláskor tapasztalható, mint ahogyan az történhetett az én Chieftec HPC-420-as tápom esetében. Talán pont a Maxxnak köszönhetem, hogy nem lett nagyobb baj. általánosságban elmondható azonban, hogy márkás tápok esetében ( mint amilyen a HPC-420 is volt) , nem kell rettegni állandóan ettől a veszélytől, hiszen ezek a tápok tartalmaznak védelmet.

Persze jobb még biztosabbra menni, így a Maxx beszerelése nem teljesen felesleges, nekem például az új tápnál is figyeli és méri a feszültséget. A táp figyeli a +5 V-os ágat és ha mérésközben 5.6 V-nál magasabb eredményt kap, akkor blokkolja a kimeneti ágat.

Jó tudni, hogy figyeli a 12 voltos ágat is, átmeneti feszültségingadozás esetén csupán táp rövidzár védelmét hozza működésbe.

A felhasználók ha egy kicsit tudatosabban vásárolnának akkor a sok kevésbé márkás táp mellé szereznének be ilyet is. Nekünk itthon kettő volt, ebből az egyiket a régi géppel eladtuk. A hazai kisvárosi kereskedők pedig azon felül, hogy ritkán tartanak márkás tápot, a maxx számítógépvédő áramkört sem ismerik, vagy ha ismerik is, nem nagyon forgalmazzák.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Új korszak a hálózati adattárolásban – Bemutatkozik a Synology DS925+

PR Ez a sorozat új mércét állít fel a hálózati adattárolásban: nagyobb teljesítmény, szorosabb ökoszisztéma-integráció és vállalati szintű megbízhatóság – mindezt kompakt méretben.

Azóta történt

Előzmények