Corsair 450 VX tápegység I
Corsair 450 VX
Logó forrása: wikimedia.org
A Corsair régebben leginkább jó nevű, és tuning barát memória lapkáiról volt ismert, melyekre hosszú garanciális időt vállalt. A céget 1994-ben alapították. 2006-2007-ben betört a tápegység piacra is, kiváló ár/érték arányú minőségi tápegységeivel. A Corsair tápok belsejét a Sea Sonic Electronics Co., Ltd ( alapítva 1975) készíti. A jó árazás, a kitűnő minőség és teljesítmény, a tápegységekhez csomagolt bőséges kellék mennyisége, valamint a kellő körültekintéssel megválasztott OEM beszállítók mind hozzájárultak a Corsair sikereihez, a memória után a PSU piacon is.
Az ábra forrása: Prohardver
Az informatika világában kevésbé járatos, de ugyanakkor egyedi gépet összerakni óhajtó felhasználókra is gondolt a cég, minek eredményeképpen a honlapján elhelyezett egy tápegység választó alkalmazást. A vásárlónak nincs más dolga, mint kiválasztania, a processzorának és a videokártyájának - vagy kártyáinak- pontos típusát, illetve megadni a gépben elhelyezett merevlemezek pontos számát. Ha ezt a pár lépcsős műveletet megfelelő módon elvégezte, akkor a kis alkalmazás elárulja neki, hogy milyen tápegységre is van/lesz szüksége.
A termék csomagolása és a csomag tartalma:
A Webárugázban alaposan becsomagolták, miután kihámoztam a védőfóliából egy mattul fénylő fekete-zöld tónusú doboz került elő, melyen kívülről egy külön tartó zacskóban volt a számla. Szerencsére a webáruház pontosan annyi garanciát vállalt a termékre mint amennyi a dobozra is rá van írva, azaz a gyári garancia idejét. A Dobozon az 5 éves garanciaidőn kívül szerepel a 80 plus jelzés is. Ez a korszerű, minőségi tápok hatásfokát hívatott jelezni. A doboz felnyitásakor legfelül a többnyelvű felhasználói útmutató van, magyarul nem találtam benne semmilyen szöveget, de nem is nagyon kerestem, mert minden magától értetődött.
A felhasználói kézikönyv alatt lapul a PSU maga, egy tetszetős fehér színű , összehúzható szárú, vászonzsákban, Corsair fekete felirattal. Mellette a hálózati aljzatba illeszkedő kábel, melyet jelen esetben az APC Back UPS CS 650 tápkábele helyettesíthet.
A képen láthatók a műanyag kábel rögzítők, ezekből 10 adott a gyártó, és alatta négy fekete színű csavart tartalmazó zacskó. Miután kivettük a vászon zsákocskából a tápot egy levegő buborékokat tartalmazó védőcsomagolás kerül elő, mely óvja a terméket a rázkódástól és az esetleges szállítás közbeni ütődés nem kívánatos hatásaitól.
A védőcsomagolás eltávolítása után elénk tárul a tápegység, melynek a kábeleit egy vastagabb kábelrendező tartja össze. Nincs más dolgunk mint beszerelni az egységet.
Az ábra forrása: Prohardver
A vászonzsákot és minden tartozékot meg kell őrizni, hiszen bármikor szükség lehet rá például garanciális ügyintézés esetén, és nem mellesleg még jól is néz ki.
Az ábra forrása: Prohardver
A felszereltség a fentebbi ábrákon is jól megfigyelhető, illetve a kábelek hosszáról , azok típusáról, valamint a csatlakozók számáról az anandtech.com által készített ábra is sok segítséget nyújt.
az ábra forrása: anantech.com
A tápot részletesen tesztelte a prohardver is, az ábrák egy része, ahogy az a forrás megjelölésnél is látható, a prohardver cikkéből származik. A külső igencsak tetszetősre sikeredett , a matt fekete doboz igencsak jól illik a szintén fekete színű Jetmaster házhoz.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!