Hirdetés

Túlfeszültségvédelem és tápellátás

Chieftec HPC420

Chieftec HPC-420 tápegység

2006 elején lett vásárolva újonnan, és bár a ventilátorán szereplő gyártási dátum szerint 2005. júliusi készülékről volt szó, maga a tápegység nem számított valami friss konstrukciónak, hiszen már 2003-ban elkezdte forgalmazni a Chieftec. Nincs szégyellnivalója, hiszen egy mai szemmel már korosodó konstrukció még hat évvel a forgalmazásának megkezdése után is el tudott hosszú távon látni egy kétmagos processzorral szerelt AMD Athlon X2-es rendszert ATI Radeon HD 3850-es kártyával. Itt főleg a HD 3850-es kártyán van a hangsúly, mivel terhelés esetén leginkább a videokártya veszi igénybe a tápegység erőforrásait.


Az ábrák forrása: korábbi tesztünk

A fenti képekhez csupán annyit jegyeznék meg, hogy az általam használt Chieftec HPC 420-nak a doboza világoskék színű volt. Két 80 mm-es ventilátorral szerelték, melyek közül az egyik a gépházból szívta befelé a levegőt a tápegység kondenzátoraira, a másik pedig ugyanezt a levegőt szívta ki a tápegység belsejéből. A forgási sebességüket a tápegység automatikusan a hőmérséklet-változás függvényében szabályozta.

Felszereltségbeli különbségek régebbi HPC-420 és újabb HPC-420 között:

Még két érdekesség: az én HPC 420-asomnak fővezeték-kötegei fekete "harisnyával" voltak összefogva és volt egy SATA kábel is rajta. Valószínűleg ennek az lehet az oka, hogy későbbi kiadású volt, így nagyon is elképzelhető, hogy a gyártó módosított az eredeti terveken némileg.

Feszültségstabilitás vizsgálata:








Az ábrák forrása: korábbi tesztünk

A fenti táblázatokat tekintem relevánsnak. A magam részéről nem végeztem a sajátomon semmilyen mérést. Ugyanakkor elképzelhető, hogy esetleg az újabb kiadású HPC-420 esetében esetleg valamit módosítottak, így esetleg némi teljesítménybeli eltérés is lehet.

Terhelésvizsgálat


Az ábra forrása: http://www.hardwaretidende.dk

A diagramon a Chieftec HPC-420 melletti 417-es szám a tápegység által maximálisan leadni képes értéket jelenti wattban kifejezve. Tehát látható, hogy a kevésbé márkás tápok alig tudják teljesíteni a címkéjükre gyárilag írt értéket, addig márkásabb társaik, nagyon közel helyezkednek el hozzá. Ne felejtsük el, hogy a fenti tesztben szereplő tápok még nem a mai 80 Plus technológiával ellátott egységek.

Zajszint összehasonlítása


Az ábra forrása: http://www.hardwaretidende.dk

Látható, hogy a Chieftech HPC-420 zajzszintjének 38 dBA-t mértek. A HPC-420 nem számított különösen zajos tápnak, azonban mióta a Corsair 450 VX van a gépünkben, sokkal halkabb lett. Az Aerocool Jetmaster házon, ha az elülső 12 cm-es ventilátor potméterét alapjáratra állítom, akkor a merevlemezek fejének a mozgása élesen kihallatszik. Ez a hang egyáltalán nem zavaró, csupán azért említettem meg, hogy szemléltessem, milyen örömmel tölt el, hogy maga a gép ilyen halk lett.

(Aerocool Jetmaster)
Aerocool Jetmaster

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés