Hirdetés

Túlfeszültségvédelem és tápellátás

Példák a belső és külső túlfeszültségvédelemre, valamint az ideális tápegység kiválasztására.

Hirdetés

Corsair 450 VX tápegység II

Beszerelés és elindítás után ami egyből észrevehető volt, az a halksága. Egyszerűen fantasztikus élmény a HPC 420 után, hogy a leghangosabb eszköz a gépben a merevlemez. Eddig a régi táp hangja elnyomta. A csendhez hozzájárul a Corsair alacsonyabb fordulatszámon járó 120 mm-es ventilátorán kívül a Arctic Cooling Freezer 64 Pro CPU hűtője is, mely eddig bár ugyanolyan halkan járt, de az összhatást a HPC-420 jóval hangosabb ventilátorai lerontották.



Az ábra forrása: Prohardver

A fentebbi ábrán összehasonlítható a zajszínt, mely evidenciaként a ventilátor fordulatszám-változás függvényében változik. Nagy előny, a 120 mm-es ventilátor hiszen jóval lassabb fordulatszámon tud annyi, levegőt szállítani mint amennyit egy gyorsabban pörgő 80-as. A lassabb fordulatszám pedig halk működést, és kevesebb por beszívást eredményez. Az utóbbi szempont is igen fontos lehet sokak számára, így nekem is az.

Az ATI Radeon HD 3850-es VGA-val szerelt gép alaphelyzetben az APC Back UPS CS 650-ről körülbelül 188-196 W teljesítményt igényel. Ennek az értéknek a gép belső alkatrészei körülbelül 80-90 %-át teszik ki. A fentebbi táblázatból látható, hogy ez 21 dBA zajszintet eredményez csupán. Vagyis igencsak halk működést tesz lehetővé.

A VX 450 nem moduláris táp, de ez egyáltalán nem hátrány. a Jetmaster standard nagyságú ház, és egy moduláris táp azon felül, hogy drágább is a nem moduláris tápoktól, még valamivel horizontálisan nagyobb helyigényű is. A Jetmasterben, ahogy az majd a lentebbi képeken látható is lesz, nem nagyon van már hely. A másik szempont pedig az, hogy egyre inkább köztudott , hogy minden műszaki eszköz esetében a felesleges kapcsolódási pontok növelik az esetleges kontakt hibák számát, ami egy moduláris táp esetében kézenfekvő veszély lehet.


A képen látható a 2 db 12 V-os tápcsatlakozó is. Ebből a Chieftec HPC-420-on csupán egy volt. A csatlakozók szintén feketék. A tápegységnek továbbá van egy PCIe tápcsatlakozója is. Megfigyelhető, hogy a Jetmaster háznak egy kissé "belóg" a széle hűtőrács alá, de szerencsére csak kicsit és nem veszélyes mértékben.

Voltak akik megjegyezték, hogy elég nagy rendetlenség van a csatlakozók elrendezésének szempontjából a házban. Nos egyfelől igazuk is lehetne, ha eltekintenénk a ház méretétől, és attól a nem elhanyagolható tényezőtől, amit a GlacialTech IceCrown 1000 helyigénye tesz ki. A Jetmasterek esetében ugyanis általában az üres 5,25"-ös helyekre szokták beszuszakolni a kábeleket itt azonban, zsúfoltság van, hiszen egyfelől az IceCrown 1000-nek is 2 darab ilyen helyre lenne szüksége másfelől pedig még a CoolWatch előlapi panel is szintén nagy helyet foglal el. Így is szerencse, hogy a két egyenként is két darab 5'25" helyet ígénylő eszközt sikerült egy helyére beapplikálni.

A tápegység a befelé áramló levegőt a hátsó hűtőrácsozaton engedi szabadjára. Helyet kapott rajta egy főkapcsoló is, melynek használata ajánlott áramtalanítás előtt.

Összegzés:

A Corsair egy remek tápegységet alkotott a VX 450-el, melynek születése megelőzte a CX 400-as tápét. Azoknak akik kisebb erőforrásigénnyel is beérik , ajánlott lehet a CX 400-as is, akik szeretnének moduláris tápot, elgondolkozhatnak a Corsair HX 450-en is.
Aki még nagyobb teljesítményre vágynak azok számára ideális lehet a VX 550 is.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Google Pixel 9a - A Google AI-ban rejlő erő

PR Most ajándék Pixel Buds A fülhallgatóval

Advertisement

Azóta történt

Előzmények