Képminőség
A képi világért a Sony A80L esetében a házon belül készülő Cognitive Processor XR képfeldolgozó chip, illetve az LG Display WOLED panel felel. Ez utóbbi egy alap kijelző, tehát nem a fejlettebb Evo család tagja, és pláne nem a jelenlegi legjobb mikrolencsés változat.
Az OLED képalkotási eljárás az egyedi pixelvezérlés révén elméletileg biztosítja a 0 cd/m² fénysűrűségű feketét, és ebből fakadóan a végtelen natív kontraszt megteremtését. A fénymérévővel végzett vizsgálataink során arra jutottunk, hogy mindez a valóságban is működik. A kontrasztosság szemre is megfelelő a várakozásoknak megfelelően, így semmi értelme nincs bekapcsolni a kontrasztjavítást, amely markánsabbá teszi a különbségeket a sötét és világos képrészletek között, azonban ez a finom részletek eltűnésével jár együtt.
Hirdetés
A színpontosság megfelelő beállítások mellett remek, és a tónusok szemre is szépek, természetesek. Belülről ragyognak, az LCD vagy QLED modelleknél mind a mai napig tapasztalható fátyolosságnak nyomát sem lelni szerencsére. A betekintési szög is remek, hiszen ha kiszorított pozícióból, oldalról tekint valaki a képernyőre, akkor sem tapasztalja az árnyalatok fakulását, valamint az invertálódástól sem kell tartani.
Homogenitásvizsgálat: a fénysűrűség mértéke az egyes fényerő beállítások mellett [+]
A maximális fényerő méréseink szerint 747,7 cd/m², ami messze elmarad attól, amit e téren a legjobb OLED televíziók produkálnak. A modell támogatja a nagy dinamikatartományú tartalmak kezelését, viszont a viszonylag alacsony fényerő miatt a HDR effektus nem annyira látványos, mint a fejlettebb panellel ellátott modellek esetében. A homogenitás terén jól teljesít, ugyanis méréseink alapján az egyes képtartományok fényereje közötti maximális eltérés csak 7,7 százalék, ami remek eredménynek minősül a mai mezőnyben, és zavaró felhősödés sem tapasztalható.
A médiaboxból érkező gyenge minőségű tévéadások, illetve online streaming anyagok esetén bele lehet futni enyhe szakadozásba, szaggatásba, ám ezen villámgyorsan és hatékonyan lehet segíteni a Motionflow névre hallgató interpolációs technológia bekapcsolásával, ami virtuális képkockákat pakol be a valódiak közé. A kijelző maximális képfrissítési frekvenciája 120 Hz, és a készülék támogatja az AMD FreeSync Premium Pro és az NVIDIA G-Sync dinamikusan változó képfrissítési frekvencia használatát. A Leo Bodnar műszerrel elvégzett vizsgálataink során arra jutottunk, hogy az input lag igen jó, 9,7 ms, azaz a tévé játékra is bevethető.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!