Hirdetés
Képminőség
A Samsung RU8002 tévébe nem a vállalat által a magasabb kategóriás modelleknél favorizált QLED, hanem hagyományos, VA technológiára épülő LED LCD panel került. Ez pedig azt eredményezi, hogy fényereje és a színtérlefedettsége kisebb, mint amit kvantumpontos rokonai produkálnak.
A képalkotási eljárásból fakadóan a tökéletes, 0 cd/m² fénysűrűségű fekete, és ezáltal a végtelen valós kontrasztarány megteremtését el lehet felejteni. A kontrasztosságra viszont nem lehet panasz, Normál képmódban például közel 5000:1 értéket mértünk, ami teljesen jónak számít, és a látott kép is kellően kontrasztosnak tűnt. Emiatt aztán semmi értelmét nem láttuk a Kontrasztjavítás funkció bekapcsolásának, pláne, hogy ilyenkor számolni kell a finom képrészletek eltűnésével. Épkézláb beállítások mellett a színek egyébként szépek, természetesek, visszafogottak, még az olyan jellemzően problémás tartalmak valósághű visszaadásával sincs gond, mint a napsütötte füves rét, a hullámzó tenger vagy a mozgó emberi bőr.
Betekintési szög terén közepes teljesítményt tapasztaltunt, ami azt jelenti, hogy már nagyjából 155 fok környékéről észlelhetően fakulni kezdenek a tónusok, viszont az is igaz, hogy invertálódástól nem kell tartani. A háttérvilágítást szolgáltató LED-eket a keretbe építették, tehát egy Edge-LED eljárást alkalmazó modellről van szó. A hétköznapi használat során felhősödést, foltosodást nem igazán tapasztaltunk. Viszont műszeres méréseink arról tanúskodtak, hogy a fény eloszlása nem teljesen egyenletes, ugyanis az egyes képtartományok között akár 10 százalékos eltérés is előfordulhat.
Homogenitásvizsgálat: fénysűrűség mértéke az egyes fényerő-beállítások mellett [+]
A mozgásmegjelenítés során nem tapasztaltunk problémákat, tehát mondjuk szellemképesedésbe, utánhúzásba, duplikálódásba nem futottunk bele, és azt sem tapasztaltuk, hogy a mozgó objektumok körül remegő aura tűnt volna fel. Akadozás, döcögés sem jelentkezett, de azért jó tudni, hogy kéznél van és bármikor bevethető az Auto Motion Plus névre hallgató interpolációs technológia, amely egy okos algoritmus által kiszámított virtuális képkockákat illeszt be a valódiak közé, így téve folyamatosabbá a mozgás illúzióját. De az is igaz, hogy ezzel a funkcióval azért érdemes finoman bánni, és ha nincs rá szükség, akkor kikapcsolni, mert szappanoperaszerűvé varázsolhatja a képvilágot. Méréseink szerint az input lag 17,2 ms, ami a világrekordtól messze van, de attól még korrekt érték, így a tévé nyugodtan használható játékra is.
A 4K felbontású készülék képfeldolgozó processzora elméletileg tartalmaz egy felskálázási eljárást, amely egyébként nem kapcsolható ki vagy be, tehát mindig aktív. Viszont sok hasznát vagy értelmét nem láttuk, mert az SD, sima HD és Full HD tartalmakon is látszódott az alacsony felbontás az UHD anyagokhoz képest. A modell képes a nagy dinamikatartományú anyagok megjelenítésére, és 600 cd/m² maximális fényereje elég ahhoz, hogy érzékelhető legyen a HDR hatás, de tény, hogy a QLED modellek esetében ez az effektus látványosabb.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!