Szoftver, értékelés
Szoftveres oldalról a BlackWidow Elite tesztje után már ismerős a helyzet: a testreszabáshoz a Razer Synapse 3-at kell letöltenünk a gyártó weboldaláról. A fekete és fehér témával is használható, magyarul nem tudó program felső menüsávjáról érhetők el a különböző felületek, itt tudjuk kiválasztani a billentyűzet konfigurálására szolgáló Keyboard lehetőséget, továbbá innen nyílik a makrókészítést lehetővé tévő menüpont és a Chroma Studio is.
A Keyboard lehetőséget választva a Huntsman TE képe fogad minket, melyen a gombokat kiválasztva megadhatjuk annak funkcióját. Az opciók száma szinte végtelen, beprogramozhatjuk például, hogy az adott billentyű multimédiás vezérlőként vagy például egérgombként működjön, de rábízhatjuk a profilváltás, a programindítás vagy egy előre megadott szöveg beírásának lehetőségét is.
A klaviatúra képe alatt találunk egy kapcsolót, amit a Standard és Hypershift mód között vált; utóbbit választva egy konfigurálatlan billentyűzet ábrája fogad minket, amit tekinthetjük egyfajta második rétegnek, az itt beállított funkciókat ugyanis akkor érjük el, ha lenyomjuk a már említett Fn kapcsolót. Ha végeztünk mindkét „réteg” beállításával, a kicsit feljebb található memóriakártya ikonra kattintva behúzhatjuk az éppen aktív profilt a beépített memóriába. Ezek váltására dedikált gomb nem fért fel a billentyűzetre, viszont bármelyik, akár a Hypershift rétegen lévő gombra rábízhatjuk a profilok aktiválását, sőt játékokhoz vagy programokhoz is hozzárendelhetjük őket, így nem is kell a váltogatással foglalkoznunk. Új profilt létrehozni a felső menüsor található Profiles fülön tudunk, ezekből összesen négyet képes tárolni az eszköz.
Az utolsó két fül a menüsávon a Connect és a Studio. Előbbi a Chroma-kompatibilis eszközök világításának vezérlésére szolgál, kezdve gépünk komponenseivel az egyéb perifériákon át az okosizzókig, utóbbi felületen pedig a Huntsman TE billentyűinek fényét tudjuk konfigurálni. Gombok vagy területek kijelölése után bal oldalon tudjuk megadni, hogy milyen effektet kívánunk használni, jobb oldalon pedig a színt vagy színeket állíthatjuk be. Az RGB beállításokat szintén profilokba tudjuk menteni, ám ezeket már nem tárolja a billentyűzet memóriája, így megjelenítésükhöz mindenképpen szükségünk van a Synapse szoftverre.
Értékelés
Amennyire féltünk tesztalanyunktól annak kibontása előtt, annyira érezzük most könnyű helyzetben magunkat, hiszen a Razer Huntsman Tournament Editionről nehezen tudnánk rosszat írni. Az összeszerelés és a felhasznált anyagok minősége nem hagy kívánnivalót maga után, ahogy a „mellékelt” szoftvert is logikus és egyszerűen kezelhető. A használat során szerzett tapasztalataink szintén pozitívak, bár az optikai kapcsolók érzékenységéhez hozzá kellett szoknunk, de ez a tanulási időszak mindig megvan, ha másik switchre vált az ember, főleg ha az nem a mindenki által ismert Cherry MX típus, hanem új fejlesztés.
A nagyjából 50 000 forint körüli ár persze itthon soknak tűnhet, viszont belevéve a képletbe az érzésre és tartósságra is kiváló kupakokat, a lecsatlakoztatható, USB-C-ben végződő vezetéket, a gazdag konfigurálási lehetőségeket és azt, hogy hányféle termékkel bővíthetjük később a Chroma rendszert, összességében nem tartjuk irreálisnak a billentyűzet árát, sajnos a hasonló tudású, konkurens TKL modelleket sem kapjuk meg sokkal olcsóbban. Persze nem mondjuk, hogy mindenkinek szüksége lehet rá, de akinek fontos a sebesség gépelés vagy játék közben, annak velünk együtt tetszeni fog a Razer Huntsman TE.
Razer Huntsman Tournament Edition billentyűzet
SidCorky
A Razer Huntsman Tournament Edition billentyűzetet a Razer bocsátotta rendelkezésünkre.