Kezelés, médialejátszó, netes tartalmak
Kezelés, menürendszer
Hirdetés
A bekapcsolást követően a rendszer hamar feláll, és ezt követően a felhasználó azonnal a már jól ismert, színes ikonokra építő Philips főmenüben találja magát. Itt választható ki a kívánt forrás, illetve elméletileg innen lehet eljutni a Smart TV szekcióba, azaz a netes alkalmazásokhoz. A készülék egyébként beépített Wi-Fivel nem rendelkezik, tehát muszáj kábel segítségével csatlakoztatni a routerhez vagy modemhez.
A hálózati- és rendszerbeállítások módosítására szolgáló menürendszer ismerős lehet más Philips modellekből. Igen, sajnos itt is azt a kissé átláthatatlan, nehezen kezelhető és csúnya megoldást alkalmazták, ami miatt már annyi kritika érte az évek során a vállalatot. Mindegy, azért túl lehet élni a dolgot, mint ahogy azt is, hogy a kislexikont kispórolták, és az is igaz, hogy a rendszer legalább kommunikál magyarul is, bár ez ma már azért alapelvárás. Az USB-n keresztül csatlakoztatott egérrel és billentyűzettel nem képes együttműködni, és telefonos alkalmazással sem váltható ki a távirányító. A távvezérlő egyébként egy teljesen szimpla darab, fogása kényelmes, a háttérvilágítás ugyan hiányzik róla, cserébe viszont minden funkció elérhető róla közvetlenül.
Smart TV
Ez a funkció valamiért nem működött, valószínűleg a vállalat szervereivel volt valami hiba. Korábban ezzel a jelenséggel más Philips eszközöknél is találkoztunk már, úgyhogy különösebben nem lepett meg a dolog, de ettől függetlenül nehezen tolerálható ez a probléma. Mindenesetre itt elméletileg lehetőség nyílik különféle netes alkalmazások, így például a YouTube futtatására.
Médialejátszó
Az optikai meghajtó a gyári és írt CD, DVD és Blu-ray lemezekkel is elboldogul, utóbbiak közül a 3D anyagokat tartalmazó korongok sem okoznak neki problémát, viszont a készülék az új Ultra HD Blu-ray formátum kezelését nem támogatja. Emellett a médiaállományok eljuttathatóak rá az USB porton keresztül csatlakoztatott külső adattároló eszközről, illetve a hálózat más elemein található fájlok lejátszására is képes.
A médialejátszó alkalmazás meglehetősen egyszerű, hiszen lejátszási lista összeállítását nem teszi lehetővé, és a fájlok sem rendezhetőek különféle szempontok szerint sorrendbe. A túlságosan nagy karakterek miatt egyszerre csak kevés könyvtár vagy fájl fér ki egyszerre a képernyőre, ami nem az igazi. Az audiotartalmak közül az MP3 mellett a WMA, WAV és FLAC szabványok megszólaltatása is biztosított. Képes az ID3 tagek kezelésére, viszont arra nem, hogy az épp futó dalról vagy annak előadójáról egy netes alkalmazáson keresztül szerezzen be plusz információkat a felhasználó.
A JPG mellett a PNG és GIF típusú képek megjelenítése lehetséges, és még az animgifek sem okoznak problémát. A képek nagyítására és forgatásra is van mód, valamint elindítható a diavetítés funkció is, aminél megadható a képváltás sebessége, sőt ez a folyamat különféle effektekkel színesíthető. Az EXIF adatok feldolgozását és megjelenítését nem támogatja, és közvetlenül aláfestő zene elindítására sem nyílik lehetőség.
Videós tesztcsomagunk végigpörgetése után kiderült, hogy a TS és a 3,8 Mbps MKV fájl is akadozott, az WMV-nél pedig az audiokodek támogatásával akadtak problémái, így az teljes csöndben futott le, a Killa_sample pedig lefagyasztotta, ezután pedig áramtalanításra volt szükség az újrainduláshoz. A rendszer a külső feliratok kezelését támogatja, és mivel a fehér betűket vékony fekete kerettel övezi, a szöveg mindig nagyon jól látszik. A videók vezérlése a távirányítón található kezelőpanel mellett történhet a képernyőre varázsolható grafikus kezelőfelület segítségével, ahol egy csúszkát tologatva lehet előre-hátra ugrálni a filmben. A virtuális fejezetekre osztás funkció hiányzik, viszont a számokkal tizedmásodperces pontossággal megadható, honnan folytatódjék a lejátszás, ami igen hasznos szolgáltatás.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!