Hirdetés
Képminőség
A televízióba 58 hüvelykes képátlóval bíró, 4K felbontású, azaz 3840x2160 képpont megjelenítésére képes, VA típusú panel, és a házon belül készülő HCX Processor képfeldolgozó chip került. Az alkalmazott kijelzőtechnológiából fakadóan a tökéletes, 0 cd/m² fényerejű fekete megjelenítésére nincs mód, amely így e tv esetében is inkább nagyon-nagyon sötét szürke. Emiatt a végtelen natív kontrasztarányról is le kell mondani, de a kontrasztossággal szemre egyébként nincs baj. Amennyiben valaki mégis elégedetlen lenne ezzel, az bekapcsolhatja a Dinamikus Kontraszt képjavító funkciót, amely markánsabbá teszi a különbségeket a világos és sötét tartalmak között. Meglátásunk szerint erre filmek, sportközvetítések vagy tévéműsorok esetében semmi szükség, de játékoknál jól jöhet.
A színek normális beállítások mellett szépek, természetesek, a hagyományosan nagyobb kihívást jelentő tartalmak (emberi bőr, neonfényben hullámzó víz stb.) valósághű visszaadása is problémamentes. Viszont ha egy OLED mellé tesszük, akkor azért érzékelhető enyhe fátyolosság, ami a LED LCD eljárásból fakad. A betekintési szög lehetne jobb is, hiszen már 150 fok környékéről érzékelhető a tónusok enyhe fakulása, azonban invertálódástól nem kell tartani. Sajnos ez a VA paneltechnológia egyik átka, úgyhogy különösebb meglepetést nem okozott, hogy e téren nem teljesített remekül.
A készülék Edge-LED háttérvilágítású, azaz a fénykibocsátó diódákat a keretbe építették. E megoldás egyik hátránya, hogy a homogenitás rosszabb, mintha a LED-eket rács alakzaban helyezték volna el, és ezt műszeres méréseink is igazolták. Az egyes képtartományok között az eltérés elérheti a 20 százalékot is, ami bárhogy nézzük, nem alacsony érték. Egyszínű képtartalom esetén ez enyhén látható is, de a hétköznapi használat, tehát filmezés, videózás vagy játék során szerencsére nem tűnnek fel a felhők és foltok.
A készülék maximális képfrissítési rátája 50 Hz, a változtatható képfrissítési ráta funkciót sem támogatja. Az input lag a méréseink szerint 18,2 ms, ami elég messze van a manapság kiemelkedőnek számító értékektől. Mindezek miatt azt mondanánk, hogy játékra nem ez a modell a legjobb választás. A mozgásmegjelenítés során egyébként teljesen jól teljesített, durva hibákba, anomáliákba, tehát például utánhúzásba vagy duplikálódásba nem futottunk bele, és az objektumok körül nem jelent meg remegő aura sem. Amennyiben valaki mégis akadozást, szaggatást tapasztalna, akkor még mindig bekapcsolhatja az Intelligent Frame Creation nevű képmódosító eljárást, ami virtuális képkockákat illeszt be a valódiak közé, így teremtve meg a folyamatosabb mozgás illúzióját.
Homogenitásvizsgálat: fénysűrűség mértéke az egyes fényerő-beállítások mellett [+]
A tévé megkapta a cég saját felskálázási eljárását, amely egy hatalmas adatbázis és egy okos algoritmus révén képes az alacsonyabb részletességű anyagok feljavítására. Viszont sajnos ismét bebizonyosodott, hogy pixeleket csak úgy nem lehet a semmiből elővarázsolni, hiszen hiába kapcsolgattuk ki-be bőszen, semmi érdemi változást nem tapasztaltunk. A készülék támogatja a nagy dinamikatartományú filmek, videók és tévéműsorok megjelenítését, viszont a viszonylag alacsony, 350 cd/m² maximális fényerő miatt a HDR effekt, bár érzékelhető, nem túl látványos.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!