A Panasonic HX830 4K LCD tévé tesztje

Kipróbáltuk a felső-közép kategóriás, 58 hüvelykes, HDR támogatású televíziót.

Kezelés, médialejátszó

Már vannak olyan Panasonic tévék, amelyek Android TV smart platformra épülnek, de a HX830 esetében a régi iskolát követték, azaz a MyHomeScreen okostévé rendszerrel, annak is az 5.0-s verziójával látták el a készüléket. Ennek előnye, hogy egész jól személyre szabható, azaz a felhasználó maga döntheti el, hogy milyen számára fontos funkciók, szolgáltatások kerüljenek ki a gyorsan elérhető főképernyőre. Viszont a kezelése kicsit nehézkes, nem is túl szép, de legalább tud magyarul, ezért a használatába egész hamar bele lehet jönni. A sebessége remek, és stabilitással kapcsolatos problémák sem jelentkeztek.

Hirdetés

[+]

A távirányítót már jó ismerősként üdvözölhetjük, hiszen a Panasonic gyakorlatilag évek óta ugyanezt pakolja televíziói mellé. Ezzel nincs is gond, mert fogása kényelmes, és gombjaival szinte minden fontos szolgáltatás közvetlenül elérhető. A készülék képes együttműködni USB-n keresztül csatlakoztatott vezérlőeszközökkel, tehát egérrel és billentyűzettel is. A távvezérlő kiváltható ingyenesen elérhető app segítségével mobil eszközzel, és e szoftver tapasztalataink szerint egész jól használható.


[+]

Netes tartalmak

Minderre szükség is lehet, ugyanis van mód különféle internetes applikációk letöltésére és futtatására, ezek pedig sokkal könnyebben vezérelhetőek egérrel és (virtuális) billentyűzettel, mintha a távirányítóval szerencsétlenkedne az ember. Az alkalmazások között kiemelt arányban kaptak helyet a különféle tartalomszolgáltató szoftverek, a Netflix, a YouTube, a Spotify vagy az Amazon Prime, viszont tény, hogy fontos hiányzók is akadnak, például az HBO Go. Emellett a kínálatban megtalálhatóak az életmóddal, sporttal és hírekkel kapcsolatos darabok is, valamint akad egy-két egészen primitív játék is.

[+]

Az applikációk futtatása problémamentes, nem fagynak le, nem akadoznak, de ez ma már alapelvárás. A tévéből nem hiányzik a böngésző sem, aminek köszönhetően úgy lehet szörfözgetni a neten, mintha azt egy számítógépen vagy telefonon tennénk. A készülék támogatja a hangalapú irányítást, de magyarul nem tud, és ráadásul lassú is, úgyhogy ezt nem nagyon erőltettük.

Médialejátszó

A Panasonic HX830 rendelkezik előzetesen telepített médialejátszó alkalmazással, amely a cég ezer éves, ilyen célra szánt szoftverének minimálisan módosított változata. A grafikus kezelőfelület csúnya, kicsit átláthatatlan. Lejátszási lista összeállítására nincs mód, viszont az állományok ábécésorrendben, illetve keletkezésük dátuma szerint is rendezhetőek.

[+]

A szoftver a képeknél csak a JPG szabvánnyal boldogul, a fotókkal kapcsolatos részletes információkat tartalmazó EXIF adatokról le kell mondani, de diavetítés elindítására azért van lehetőség. A hangformátumok közül az MP3, WMA és FLAC megszólaltatása megoldott. A program az ID3 tagek kezelésére elméletben képes, de a gyakorlatban ez sokszor problémát okozott neki, és sajnos a fájlokba metaadatként kódolt dalszövegeket sem képes a kijelzőre varázsolni.

[+]

Médialejátszós tesztpakkunk átpörgetése során azt tapasztaltuk, hogy a szoftver a 4K Kazu, QuickTime és DivX videókkal nem boldogul, valamint a Dolby Vision és HDR10+ tartalmak kezelésére sem képes, pedig a tévé alkalmas ezek megjelenítésére. Ez egyszerűen érthetetlen hiba. A surround anyagok közül a Dolby True HD, a DTS HD Master Audio és a Dolby Atmos is áthághatatlan akadályok elé állította. A külső feliratok kezelése megoldott, ráadásul úgy, hogy a karakterek pozíciója és színe is módosítható, így a szöveg szinte mindig jól látható, és ha el lenne csúszva a képhez képest, az is orvosolható. Mindent összevetve azt tudjuk mondani, hogy az előre telepített médialejátszó szoftver nem teljesít túl jól, de aki elégedetlen vele, az egyszerűen pótolhatja a sokoldalúbb és kifinomultabb Plex applikációval, amely letölthető az alkalmazásboltból.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés