Tesztek I.
A tesztelés alatt pontoztuk az alaplapokat, egyrészt az alig észlelhető különbséget miatt, másrészt leginkább játékból (szeretnénk, ha az olvasó összetettebb szempontok alapján tenné le voksát az egyik-másik gyártó terméke mellett, mint egy pontszám!). Tesztenként a harmadik helyezett alaplap 1 pontot, a második helyezett 2 pontot, míg az első helyezett 3 pontot kapott, "virtuálisan". Elsőként elővettük a szintetikus teszteket, és lefuttattuk őket 166, majd 200 MHz-es FSB-vel. 200 MHz-es FSB-nél a KT333-as alaplap AGP / PCI órajelei 80 / 40 MHz, ez igaz a Gigabyte 7VT600-1394 alaplapra is. Az Aopen lapban 11,5 x 191 = 2196 MHz-en működött a processzor.
Hirdetés
Sandra 2003 MAX3
Az eredmények nagyon közel vannak egymáshoz, ezek mérési hibának felfogható különbségek. Ha minimális különbséggel is, de az első az ASUS lett, a második az MSI, míg a harmadik a Gigabyte. A KT333 lazán állja a sarat a KT600-as ellenfeleivel szemben!
A 200 MHz-es FSB-vel elért eredmények sem tartogatnak semmi különlegeset, itt is mérési hibahatáron belüliek az eltérések, az Aopen kicsit lemarad. Érdekes talán az lehet, hogy a KT333-as lap a második legjobb eredményt érte el. Az első a Gigabyte, a második az Abit, a harmadik az MSI. Érdemes még megfigyelni, hogy a 166 MHz-es FSB-vel elvileg nyújtott 2700 MB / mp-es, illetve 200 MHz-es FSB-nél a 3200 MB / mp-es sávszélesség nincs kihasználva.
AIDA32 v3.75
Az AIDA memóriateszje már kicsit jobban megosztja az összegyűlt társaságot, főleg az írási tesztben. Az olvasási tesztben nagyon minimális különbségek vannak, 1 pontot kap a Gigabyte és az MSI, 2 pontot kap az Abit és 3 pontot kap az ASUS. A KT333-as alaplap ebben a tesztben is a második lett. A 2100-2200 MB / mp-es memóriaolvasási eredmények nem túl meggyőzőek. Ilyen eredményeknek 133 MHz-es FSB-vel kellene születniük teljes sávszélesség-kihasználtság mellett.
A memóriaírás tesztben már vegyesebb a kép. Ha hajszálnyival is, de az Abit megelőzi az Epox alaplapot, és az Aopen a harmadik.
Most lássuk a 200 MHz-es FSB-vel elért eredményeket.
Az olvasási tesztben ismét nagyon minimálisak a különbségek. Azért feljegyezzük az Abit első, a Gigabyte második míg és az MSI harmadik helyét. Érdekes, hogy egy jól eltalált KT333-as alaplap mindenhol simán tartja az iramot (itt pl. első). A 200 MHz-es FSB-vel elért eredmények szintén gyengék, ha azt nézzük, hogy az elméleti maximális memória-sávszélesség itt már 3200 MB / mp. Ez "csak" ~84%-os kihasználtság.
Az írási tesztben ismét jobban szóródik a csapat. Ez az első teszt, amelyben a KT333 "jelentősebben" lemarad. Az Abit első helye a grafikon alapján nem kétséges, azonban a második helyre most az Epox futott be, a harmadik pedig az Albatron lett.
Futuremark PCMark2002
A Sandra és az AIDA tesztek után nem meglepetés, hogy a PCMark2002-ben sem láthatunk óriási különbségeket. Az Aopen-Gigabyte-Epox triumvirátus áll az élen.
200 MHz-es FSB mellett picit változik a kép, most az Abit-Albatron-Gigabyte trió "győzedelmeskedik". A 10-100 pontos különbségek annyira elhanyagolhatóak, hogy... nagyon. A Soltek eddigi rosszabb szereplése a gyengébb időzítéseknek tudható be. A KT333 szépen muzsikált, ami némileg kínos a vadonat új KT600-ra nézve. Ejnye!
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!