Bevitel, hang, üzemidő, értékelés
A billentyűzet kék színű, egyzónás háttérvilágítást kapott, és tesztgépünk US kiosztással érkezett, de a hazai boltokban kapható magyar változat. A kiemelt WASD gombok a gamer felhasználók, a numerikus rész pedig az általánosabb célokat kitűző vásárlók igényeit igyekeznek kielégíteni. Extra szolgáltatásokat több gombra is elhelyeztek, így például az Fn + Le a hűtés profiljai között váltogat. A kényelem nem rossz, a gépház mérsékelt hajlékonysága nem rontja a gépelési élményt. A 120 x 76 mm-es tapipad pontos, jól használható, de integrált gombjai nem ideálisak a precíz célzáshoz (amihez úgyis egeret illik használni).
A Cyborg 15 hangrendszeréről nem érdemes sokat beszélni: notebookok között egy átlagos megoldás, elfogadható hangerővel és dinamikával, de mélytartomány nélkül – gyakorlatilag 160 Hz alatt már nem hallani semmit.
Hirdetés
Üzemidő
Egy gamer notebooknál nem elsődleges szempont a hosszú üzemidő, így nem lehet kritizálni az MSI-t azért, mert viszonylag kis kapacitású, 54 Wh-s akkumulátorral szerelte fel a gépet. Ez egyébként az alacsony fogyasztásnak köszönhetően egész sokáig bírja, ha dolgozni szeretnénk vele, akkor egyszerűbb feladatokkal tulajdonképpen akár egy munkanapot is kihúzhatunk töltő nélkül.
Értékelés
Az MSI Cyborg 15-öt egy kedvező árú, viszonylag alacsony fogyasztású notebooknak szánták tervezői, és ezen korlátok között tulajdonképpen nem is végeztek rossz munkát. A kinézet elfogadható, elegánsnak nem mondanánk, de nem is csiricsáré, az áttetsző kivitel egyéniséget ad neki, az összerakás, megmunkálás pedig teljesen rendben van a túlnyomórészt műanyagból álló burkolat dacára.
A hardver esetében már erősebben érződik a kedvező ár elérése érdekében tett számos kompromisszum (gamer notebook viszonylatban az 560 000 Ft mérsékelt árnak számít), és kevés az olyan fontos komponens, ahol ne kerülne elő valami. A csatlakozókínálat szegényes (nincs sem USB 3.2 Gen2, sem Thunderbolt), a nem túl acélos hűtés visszafogja a beépített hardvert, de amit igazán sajnálunk, az az, hogy a kijelzőnél sem sikerült egy legalább 100% sRGB-t kínáló panelt választani. Ez utóbbi azért bosszantó, mert a gép egészét nézve a Cyborg 15 ára tudásának megfelelő és egyáltalán nem egy rossz notebook, mely a legtöbb feladatnál megfelelően helytáll: általános felhasználásra bőven elég erős, megbirkózik a multimédiás programokkal is, viszonylag jól hordozható, és emellett Full HD felbontáson normális sebességgel futtatja a játékokat.
Wombath
Az MSI Cyborg 15 A12VE notebookot a gyártó bocsátotta rendelkezésünkre.