MSI GP66 Leopard: nagymacskák támadása

Az MSI gamer noteszgépe nyolcmagos Intel processzort kombinál egy mobil RTX 3070-nel.

Bevezető és külső

Igaz ugyan, hogy jelenleg az ötödik generációs Ryzen a sláger a notebookoknál, azért az Intelt sem kell még leírni; például a Core i7-10870H nyolc magot és 5 GHz-es max. Turbo frekvenciát kínál, elvileg tehát minden adott ahhoz, hogy tökéletesen megfeleljen mondjuk egy mobil NVIDIA GeForce RTX 3070 mellé. Pontosan ezzel a kombinációval találkozhatunk az idén januárba bemutatott MSI GP66 Leopard notebooknál.

Ez a noteszgép az MSI középkategóriás, teljesítményre optimalizált GP szériájának tagja, a cég saját meghatározása szerint tehát minden, a játékosok számára fontos szolgáltatást örökölt a felsőb GT, GS és GE családoktól, de kedvezőbb árral és valamivel szerényebb külsővel/hardverrel rendelkezik. Ez utóbbi kettőt a gyártótól szokatlanul visszafogott külső díszítésben és a legfeljebb RTX 3070-ig választható GPU-ban érhetjük tetten.

Dizájn

Bár az MSI is gyárt visszafogott külsejű gamer noteszgépeket, a tajvani gyártó mégis inkább agresszív formaterveiről híres. A GP66 ilyen téren a kettő közötti átmenetet képviseli: azt semmiképpen sem állíthatjuk, hogy egy közönséges, vékony notesz benyomását kelti, de szellőzőnyílásai nem domborodnak annyira, mint ahogy az a GT szériánál azt megszokhattuk. Ezen felül pedig az RGB LED-ek száma is szokatlanul alacsony, annyira, hogy valójában csak a billentyűzetre került belőle, sem a logó, sem a gépház egyéb eleme nem képes világításra.


[+]

Maga a ház jórészt alumíniumból készült, de az alsó burkolat műanyag. A többi rész selyemfényű, és rendkívül hatékonyan gyűjti az ujjlenyomatokat, úgyhogy akit ez zavar, az készüljön mikroszálas törlőkendővel. A színvilág visszafogott, még a hagyományosan piros MSI logó is feketévé változott idén. A tervezéskor nem kapott nagy hangsúlyt a hordozhatóság, a 357 x 270 x 24 mm-es méret mellé 2,4 kg-os tömeg tartozik.


[+]

A különböző extra dizájnelemeket illetően a „gamer” hangulatot egyrészt a zsanérok vonala mögé lógó ház, másrészt a hátul található szellőzőnyílások közvetítik. Ez a rész kapott némi domborítást, ami részben felelős azért, hogy a kijelző csak körülbelül 160 fokban hajtható hátra. A zsanérok maguk egyébiránt elég szorosak, a kijelző éppen csak mozgatható egy kézzel. Ez a szorosság a zárva tartást is szolgálja, az MSI nem használ mágnest vagy más trükköt – jó kérdés, hogy hosszabb távon így mennyire válik majd lötyögőssé a Leopard.


[+]

Alul, mint említettük, műanyag burkolatot találunk, melyet igen nehézkes törés, sérülés nélkül lebontani, magyarul az otthoni bővítést, szerelést nem igazán támogatja a notebook. Szellőzőnyílás bőven került alulra, különösen a két ventilátor alatt van átlyuggatva a lemez, a meleg levegő pedig mindkét oldalán hátra és oldalra is távozhat.


[+]

A csatlakozókínálat közepes: bal oldalon kombinált hangcsatlakozó és egy USB 3.2 Gen1 Type-A USB port található, utóbbiból van két további a jobb oldalon, melyek kellően távol vannak egymástól, úgyhogy a legszélesebb USB kulcsok sem vesznek el egyszerre két csatlakozót. Hátulra került egy Type-C konnektor, mely a 10 Gbps-es USB mellett DisplayPort kivezetést is kínál, és van itt még egy Gigabit Ethernet port, egy HDMI és egy egyedinek mondható tápcsatlakozó is.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • MSI

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés