Hang és értékelés
Hangminőség
Nem túl meglepő módon a termékbe az átlagos modelleknél egy fokkal komolyabb, 2.2 csatornás, 40 wattos maximális névleges kimeneti teljesítményt produkáló integrált hangrendszer került. A hangerővel nincs is gond, egy áltagos méretű lakásban nem is lehet teljesen felhangosítani anélkül, hogy ne éreznénk zavarónak. Viszont a beépített mélysugárzók ellenére a basszusokat kicsit kevésnek éreztük, emiatt a végeredmény kicsit "sótlan", steril, valahogy hiányzik belőle az élet, a természetesség. Bár hanghibákat nem tapasztaltunk, de azért hangminőség tekintetében egy középkategóriás külső hangrendszerrel – szokás szerint – nem képes felvenni a versenyt.
Hirdetés
Az előzetesen programozott hangmódok természetesen nem hiányoznak, melyek nevükkel jelzik, hogy milyen típusú tartalmakhoz passzolnak. Amennyiben valaki egyikkel sem elégedett, akkor még mindig a rendelkezésére áll az equalizer, amivel egyéni ízléshez szabhatóak az arányok. Meg kell még említeni a dinamika kompresszió funkciót, ami megakadályozza, hogy csatorna-, vagy forrásváltáskor üvölteni kezdjen a készülék, illetve a hangeltolást, amelynek révén a kép és a hang közötti szinkronizációs problémák orvosolhatóak.
Vélemény
A gyakorlati próba során arra a véleményre jutottunk, hogy a QNED technológiával az LG jó irányba indult, hiszen ez az eljárás valós előrelépést jelent. A webOS-re és a Magic Remote távirányítóra épülő kezelés rendben van, és az extrák is hozzaádott értéket jelentenek. Az alkalmazáskínálat megfelelő, e téren nem nagyon lehet semmibe sem belekötni, a médialejátszó formátumtámogatásán viszont lenne mit csiszolni.
A beépített hangrendszer megfelelő, de különösebben kiemelkedőnek nem mondanánk, hiszen vannak a gyártónak olyan tévéi, amelyek jobb megoldásokat kapnak – úgy tűnik, ezeket a felsőkategóriás OLED-eknek tartogatják, csak az a bökkenő, hogy ma már azok sem kerülnek feltétlenül többe. A kép minősége rendben van, és az is kiderült, hogy a Mini LED háttérvilágításnak van értelme, hiszen a korábbinál jóval nagyobb kontrasztot lehet vele elérni. Emellett a színpontosság terén is sikerült előrelépni, ráadásul játékra is kiválóan alkalmas a tévé.
A dizájn meglehetősen középszerű, szerintünk belefért volna egy kicsit különlegesebb megjelenés, hiszen így könnyedén összekeverhető a kisebb tudású televíziókkal. Az LG 65QNED91 ára kb. 800 000 forint (akciósan több helyen 700 000 Ft most), amit viszont picit sokallunk, ugyanis az ilyen kategóriájú, méretű és felbontású, működését tekintve hasonló technológiával rendelkező QLED tévék ennél már olcsóbban beszerezhetőek.
LG QNED91 tévé
elefant
Az LG QNED91 televíziót az LG magyarországi képviselete bocsátotta rendelkezésünkre.