Hirdetés
Xiaomi Mi Notebook Air
A Huaweiéhez képest sokkal átlagosabb külsőt kapott a Xiaomi noteszgépe – annyira, hogy biztos sokan érzik majd úgy, hogy nemcsak a név kitalálásakor inspirálódtak a kínaiak az Apple termékvonalából. Persze notebookok terén már nehéz radikálisan újat mutatni; a lényeg itt is az, hogy egy alumíniumházba szerelt, nagyon jó minőségű egységet kapunk, masszív, nem nyeklő-nyakló burkolattal, merev billentyűzettel.
Tekintettel arra, hogy a Mi Notebook Air esetében a kijelző keretéből kevesebbet faragtak, mint a Huaweinél, a két noteszgép között kisebb a méretbeli eltérés, mint várnánk. Ez látható az alábbi képen, ahol a 3:2 és 16:9-es képarány közötti különbség ellenére is csak kicsit „négyzetesebb” az előbbi.
A Mi Notebook Air egész pontosan 310 x 211 x 15 mm-es, tömege pedig 1,30 kg – tulajdonképpen nincs akkora eltérés a két noteszgép között, hogy azt a napi használat során nagyon érezni lehetne, talán egy kicsit a Xiaomi mellett szól, hogy szokatlan méretaránya miatt a Matebook nem minden notebooktáskához passzol. A gépházon rendelkezésre álló extra millimétereket ugyanakkor ez a gyártó nem használta ki a billentyűzetnél, amelynek két oldalán viszonylag vastag keret várakozik.
Ha hátára fordítjuk a gépet, akkor a kategóriában megszokott látvány fogad: egy darab fémfedél, szellőzés, illetve hangszórók számára kialakított nyílásokkal, Torx csavarokkal. Apró trükk, hogy a hátsó, középső lábacska alatt is lapul egy csavar, a hátlapot csak ennek kioldása után lehet eltávolítani. Ekkor hozzáférünk az NVMe meghajtóhoz, a dupla ventilátort használó hűtéshez és egy bővítőcsatlakozóhoz is, amely M.2 B és B+M kártyákat tud fogadni.
Ha megnézzük az oldalra keskenyedő, így valóságos méreténél vékonyabbnak tűnő házat, látszik, hogy a csatlakozókkal szűkmarkúan bántak a Xiaominál: három USB portot kapunk, melyek közül kettő Type-A és USB 3.1 Gen1 sebességet kínál, illetve egy Type-C kivezetés is van, amely töltőport és USB 3.1 Gen2 csatlakozó is egyben. Extraként kapunk HDMI-t, nyilván van kombinált hangcsatlakozó, és kész – kártyaolvasóval itt sem örvendeztetnek meg.
Billentyűzet
A minőségre a Xiaomi esetében sem fogunk panaszkodni, hiszen a klaviatúra, jobban mondva az alatta található gépház megfelelően merev, csak minimálisan hajlik be gépelés közben. A kiosztás amerikai, itt nincs magyar opció, a gombok viszont kaptak (egyfokozatú) háttérvilágítást, így sötétben is jól lehet használni őket.
Apró hátrány még a felső sor keskeny kivitele – ezért cserébe viszont a tapipadból nem vágtak le, a jobb felső sarkába még ujjlenyomat-olvasó is került, amely gyors és megbízható.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!