Szerelés
Üresen is elnézegetnénk tesztalanyunkat, de véleményt csak az után tudunk róla mondani, hogy a szerelhetőségét is megnéztük, ezért neki is estünk az ASUS Z170-Deluxe alaplapból és NVIDIA GeForce GTX Titan videokártyából álló konfigurációnk beépítésének.
Hirdetés
Ahogy az ekkora méreteknél várható volt, inkább az jelentene kihívást, hogy olyan hardvert találjunk, amit nem tudunk beletenni; a háztesztekhez használt komponenseinket a Torrent pikk-pakk megette, sőt, később a bekapcsolt rendszerrel végzett méréseinkhez használt Noctua NH-D15 processzorhűtő beszerelése sem jelentett akadályt.
A ház mellé csomagolt VGA-támaszték rögzítése gyerekjáték volt, pozíciója pedig széles tartományban állítható, bár jól látható, hogy tényleg csak az igazán hosszú (és nehéz) kártyák esetében van értelme a használatának, hiszen a 267 mm hosszú Titan végét is épphogy csak elértük vele.
A tápegység, illetve az adattárolók beszerelése zökkenőmentes volt, mindennek megvan a maga helye, így nehéz rosszul csinálni, de ugyanez igaz a ventilátorhelyekre is – legalábbis alul, hiszen ide mindegyik kompatibilis méret módosítás nélkül befér, az előlapnál viszont van dolgunk, ha a 180 milliméteres egységeket kisebbre cserélnénk. A gyárilag beépített rögzítőelemek kizárólag ezzel a mérettel kompatibilisek, ahhoz viszont, hogy 120 vagy 140 milliméteres légkavarókat telepítsünk, ezeket ki kell vennünk és helyükre betennünk a dobozban található, két elemből álló extra keretet. A művelet nem bonyolult, még a kezelési útmutató nélkül is hamar rájöttünk, hogy mi hova való, de a puskát használva még a kevésbé gyakorlott gépépítők számára sem lesz bonyolult a feladat.
Bár első pillantásra úgy tűnt, hogy a kábelezés egyszerű lesz a rengeteg rögzítési pontnak hála, ez mégsem így történt, méghozzá az alaplaptálca mögötti viszonylag szűk hely miatt. Önmagában ezzel egyébként még nem is lenne gond, hiszen 3 cm van az alaplaptálca és az oldallap síkja között, ami általában bőven elég szokott lenni, itt viszont nincs a gépház aljában egy alsó kamra, ahová a vezetékek felesleges részét be lehetne tömködni, így az elvezetést mindenképp a két lemez között kell megoldani.
Moduláris tápegységünk kábelei még egész jól el is fértek itt, az öt ventilátoré viszont már nem, azokat a legalsó, 2,5 hüvelykes meghajtóhelyre kellett bezsúfolnunk. Még így is csak épphogy rá tudtuk zárni az üveg oldallapot, ember legyen a talpán, aki ezt úgy is megoldja, hogy a ház összes meghajtóhelye kihasználásra kerül. Most panaszkodhatnánk arra, hogy méretre szabott hosszúságú ventilátorkábelekkel ez nem lett volna gond, mert leginkább a sok felesleg miatt maradt kevés hely, de az sem lenne igazán jó megoldás, hiszen akkor meg nem lehetne őket szabadon rendezgetni.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!