Hirdetés
SilverStone Raven RVZ02
A Raven RVZ02 külső burkolata két azonos, hajlított fémlemezből áll, melyek egy-egy nagyobb és kisebb oldallapot tesznek ki, és még egy kicsit átnyúlnak a másik nagy oldallapra is. Néhány csavar tartja őket a ház hátulján, amelyeket kioldva ugyanúgy hátrafelé húzhatóak le a panelek, mint a normál házak oldalfalai. A hajlított ablak rögzítése egyszerű, lemezből kialakított fémnyelveket használtak. Az ablak helyett szellőzőnyílásos változatnál porszűrőket is kapunk erre a részre.
Természetesen fémből készült a váz is, ami a Node 202-höz hasonlóan alaplapos és grafikus kártyás részre osztható, de itt a két szakasz az ellentétes oldalról érhető el. Ezúttal is az alaplap elé került a táp, az adattárak viszont a grafikus kártyával a másik oldalon laknak, ehhez a részhez pedig a ház ellentétes oldaláról lehet hozzáférni. Az előlap pár műanyagpöcök kioldása után leszedhető, nem lennénk meglepődve, ha más modelleknél is feltűnne ez a váz eltérő homlokzattal.
Két 2,5 hüvelykes merevlemezállás jelenti az alapot ezúttal is, viszont eléjük betehetünk egy vékony optikai meghajtót. Ez akkor lehet hasznos, ha a nappaliba tervezünk HTPC-t, és nem szeretnénk lemondani a DVD-k, esetleg Blu-ray korongok kezeléséről. Az ellentétes, grafikus kártyás részen rengeteg csavarnyílást vágtak, ugyanis ha nem használjuk ki a teljes 330 mm hosszú helyet, akkor ide is tehetünk egy adattárat. A 200 mm-nél rövidebb grafikus kártyák mögé akár 3,5 hüvelykes merevlemez is elfér, de a kábelezéshez kialakított nyílás miatt 2,5 hüvelykes adattárat használva sem tehetünk be nagyobb Radeont vagy GeForce-ot, ráadásul számolni kell a végükön lévő esetleges tápcsatlakozóval is.
A Raven RVZ02 esetében is a táppal és alaplappal érdemes a szerelést kezdeni. Már itt nagyon jól érezhető volt, hogy a Node 202-nél néhány centiméterrel mélyebb modellel van dolgunk. Mondjuk ennek a térnek egy részét elvette a táp hátulját rögzítő műanyagelem, de enélkül is elég stabilan állt a helyén a vetélytársból kölcsönvett áramforrás. Egyébként fordítva kellett beszerelni, ventilátora a processzorhűtőjével egy irányba néz, így kábelkötegei kicsit távolabbról kígyóztak az alaplap felé, ez később jól jött a kábelezésnél. Következő lépésként a merevlemezeket és az optikai meghajtót célszerű betenni.
A grafikus kártya oldalán most nem kellett kiszedni a váz egyik elemét sem, elég volt két csavarral rögzíteni a mellékelt, alaplapba dugott PCI Express fordítót, majd ebbe kellett beletenni még egy toldóelemet, ahogyan a Node 202-nél, és már csavarozhattuk is a vázhoz a GTX 980 Ti-t, ami mögött és fölött is bőséges hely maradt. Ventilátort viszont nem tehetünk ide, de talán nem is kell, hiszen a grafikus kártya közvetlenül az ablak (vagy szellőzőrács) mögött van.
Kábelezésnél jöttek igazán jól azok az extra centiméterek, amiket a Raven RVZ02 nyújt a Node 202-höz képest. Ugyanazzal a táppal sokkal kevesebbet kellett küzdenünk, és itt az előlap szintén túl hosszú (és szokatlanul harisnyázott) vezetékei, valamint a SATA adatkábelek sem okoztak gondot. A grafikus kártyához vezető tápellátást is elegánsabban oldották meg, nagyobb és jobban elhelyezett nyílással. Arra viszont számítani kell, hogy ha optikai meghajtót és a grafikus kártya mögé merevlemezt akarunk tenni, akkor figyelmesen kell SFX tápot választani, ugyanis nincs mindegyik modellnek négy SATA csatlakozója.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!