Hirdetés

D-Link Boxee Box: egy új színt hozó médialejátszó

Extrém külső, sokoldalú formátumtámogatás és fejlett internetes szolgáltatások jellemzik az eszközt.

Médialejátszó és böngésző

Kép és zene

Hirdetés

Az eszköz egyik legfontosabb tulajdonsága, hogy médialejátszóként is funkcionál a netes hókuszpókusz mellett. Minden típusú médiafájl esetén létrehozható lejátszási lista. Képek esetében kapunk egy kisméretű előzetest is, amelynek minősége és nagysága épp megfelelő, pont lehet látni, hogy mire is számíthatunk. Ezek közül egyébként a JPG, PNG, GIF, BMP, TIFF és ICO formátumok megjelenítését támogatja. Ám az animgifekkel nem boldogult, ami ezek jelenkori népszerűségét tekintve némiképp érthetetlen. Mód nyílik a forgatásra, sőt nagyításra is, ami hasznos és vicces funkció lehet olykor. A Play ikonra klikkelve pedig automatikusan elindul a slideshow funkció, amelynél különböző effektek is aktiválhatóak. Ilyenkor egymásba olvadnak finoman a képek, ez pedig kifejezetten élvezetes, igényes végeredménnyel jár. A megjelenítésre semmi panasz nem lehet, a nyersanyagból tényleg kihozza a maximumot az eszköz.

Zenék esetében is hibátlan a formátumok támogatásra. Az MP3 mellett a WMA, WAV, FLAC, OGG, AAC kiterjesztések jöhetnek szóba, és az ID3 tagek kezelése is megoldott, sőt a borítóképet is képes kis méretben a képernyőre varázsolni. A mókás, szívárvány színeiben játszó, mozgó téglatestekből álló díszítőeffekt pedig csak a hab a tortán. Az is pirospontot érdemel, hogy a zene elindítása után nyugodtan lehet ide-oda vándorolni a menürendszerben, képeket nézegetni, tovább folytatódik a zajongás, csak videó vagy a böngésző elindításakor likvidálja a muzsikát. HDMI csatlakozó használata esetén képes a Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, illetve DTS-HD jelek továbbítására egy megfelelő erősítőhöz, ami azért szintén alapelvárásnak tekinthető ma már egy ilyen kaliberű eszköztől.

Videók

A videók vizsgálatához a szokásos tesztanyagot használtuk. Meglehetősen lassan tölti be őket, az indítás eltart néhány másodpercig, és ezután rövid ideig csúnyán szaggat a kép. Az H.264 TS és a 3,8 kbps bitrátájú MKV esetén ez a szaggatás később is érezhető volt enyhén, a Killa_sample esetében pedig a töltögetést jelző sáv néhányszori felvillanása volt az, ami nem válik a modell dicséretére. A többinél viszont gyakorlatilag hibátlanul teljesített. A tónusokkal és a zajossággal még a fent kifogásolt anyagok esetében sem volt semmi gond. Az viszont nem tetszett nekünk, hogy a távirányító kialakítása miatt nincs mód közvetlen beletekerésre, a kezelőfelület ráadásul igen hamar eltűnik, és fejezetek önálló kialakítására sem képes az elektronika. A külső feliratok kezelését támogatja, és a 24p lejátszás is megoldott.

Böngésző

Jó nagy divat mostanában minden hasonló jellegű eszközbe, illetve a fejlettebb tévékbe saját, teljes értékű böngészőt integrálni. A baj az, hogy ez sok esetben elég rosszul működik. Lassú, nem támogatja a flasht, szóval csak inkább valamiféle mókusvakítós funkciót tölt be. Sajna itt is kicsit hasonló a helyzet. A QWERTY billentyűzetnek hála viszonylag gyorsan begépelhető a kívánt URL, ráadásul a History megjegyzi, merre kolbászolt az ember a hálón, és a Flash kezelését is támogatja. Viszont a touchpad úgy hiányzik, mint egy falat kenyér. A nyilakkal irányítani a "kurzort" több mint fárasztó, egy komplexebb weboldal esetén gyorsan bele lehet unni az egészbe...

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Google Pixel 9a - A Google AI-ban rejlő erő

PR Most ajándék Pixel Buds A fülhallgatóval

Advertisement

Azóta történt

Előzmények