D-Link Boxee Box: egy új színt hozó médialejátszó

Lehetőségek széles tárháza

Hat darab kiemelt menüpont kapott helyet a látványos fő képernyőn. Ezek közül a Photos, Music, TV Shows, Movies és Apps esetében ugyanaz a kezelőfelület fogad, csak természetesen a téma változik. Az mindenesetre közös, hogy a bal oldali szürke sávban jelölhető ki, hogy milyen szempontok szerint válogasson az egyes tartalmak között, illetve beállítható a megjelenítés módja. Kilistázás esetén egyszerre 13 fájl vagy alkalmazás látható, az épp kijelöltnek megfelelően kis képpel, illetve rövid leírással. Amennyiben valaki az ikonokat jobban preferálja, akkor egyszerre 18 kisképet kap, ami kétségkívül látványosabb, viszont a plusz infókat nélkülöznie kell.

A hat fő menüpont alatt helyet kapott egy több részből álló ajánlati doboz. Az alapján, hogy eddig milyen típusú videókat nézett meg az éppen aktív felhasználó, kínál fel a szoftver véletlenszerűen különféle hasonló anyagokat. Jó és látványos ötlet, viszont valahogy úgy esett, hogy ritkán kattintgattunk ezekre .

Photos

A létrehozott felhasználói fiókba feltöltött képeket lehet a menüpontra "kattintva" listázni, illetve megnézni.

My Music

A hálózaton, számítógépen vagy külső merevlemezen, pendrive-on tárolt zenei könyvtárakban keresgélhetünk itt. Stílus, ábécésorrend, előadók és albumok szerint listázhatóak ki a dalok. Teljesen jól használható ez a megoldás, felhasználóbarát, gyors és egyszerű.

Movies

Itt a saját audiovizuális tartalmak között lehet válogatni, a fotóknál és a zenéknél már megszokott módon. Ki kell emelnünk egy érdekes funkciót, az Unwatched Only-t, amelynek aktiválásakor csak azok a fájlok kerülnek a képernyőre, amelyeket elméletileg még nem nézett meg a felhasználó. Ez az, ami legjobban mutatja a Boxee pozitívumait. Kis apróság, ami nélkül ugyan megvan az ember, de mégis remek és hasznos plusz szolgáltatás.

TV Shows

Itt a különféle tévésorozatok, illetve egyéb műsorok között lehet kutakodni. Kiválasztható, hogy a számítógépen található könyvtárakban turkáljon vagy a neten elérhető programokat sorakoztassa fel. Mód nyílik arra is, hogy ábécésorrendbe rendezze, de akár keletkezés ideje alapján, népszerűség, illetve stílusok szerint is listázhatunk. A teszt pillanatában 190 különféle netes tartalom volt elérhető ily módon, amelyek között tényleg mindenféle stílus megtalálható, a japán animéktől kezdve a számtalan témát felölelő magazinműsorokon át egészen a sportvideókig vagy koncertfelvételekig.

Átlagosan nagyjából tíz másodpercig tart, amíg egy-egy filmet betölt. Az animációs alkotások minőségével általában nincs baj, viszont az alacsony felbontás miatt a "hagyományos" technológiával rögzített anyagok jó része kimondottan rondán fest.

Apps

226 különféle alkalmazás, netes oldal érhető el közvetlenül az App könyvtárból, ami elég csinos számnak mondható, főleg ha belegondolunk, hogy a múltkor nálunk járt Sharp TV Aquos Net kínálata mennyire szerény volt. És hát van itt minden, mint a búcsúban... Sport, zene, kultúra, gazdaság és politika. Ezen belül cikkek, híroldalak, videók és elemzések. Természetesen nem maradhattak ki a különféle videó- és képmegosztók, illetve a specializált infószolgáltatásra szakosodott (pl. időjárás) oldalak sem. A sebességgel semmi gond nincs, kimondottan gyorsan tölti be a kívánt anyagokat, sokszor kevesebbet kellett várni, mintha a számítógépen klikkelne az ember ugyanezekre.

Files

Ez egy teljes értékű fájlkezelő, ahol minden típusú média fájl látható, tehát képek, zenék, videók ömlesztve. Egyszerre 13 könyvtár vagy fájl kerülhet a képernyőre, és a különféle kapcsolódó infók, tehát a létrehozás dátuma, a kiterjesztés, illetve a méret sem hiányzik.

Egyéb beállítások

A Settings alatt meg lehet határozni, hogy épp hol használjuk az eszközt, és ennek alapján a netről nyert adatokat felhasználva folyamatosan tudatja, hogy éppen hány fok van. Beállítható a képernyő felbontása, a nyelv (magyarul nem tud), hogy hány perc után kapcsoljon be a képernyővédő, illetve, bekapcsolható a hang is. Ezek nélkül is simán meglenne az ember, de azért nem rossz, hogy figyeltek az ilyen apróságokra. A History-ra kattintva végignézhetjük, hogy milyen tartalmakat indítottunk el utoljára. A Queue-t választva pedig a kedvencek listája tekinthető meg, és persze a fájlok elindítására is mód nyílik.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés