K60 RGB Pro billentyűzet tesztje: ilyen a Corsair "olcsóbb" ajánlata

A Corsair megfizethetőnek szánt mechanikus billentyűzetében bemutatkoznak az új, Cherry Viola kapcsolók.

Hirdetés

Használat közben

Ahogy azt már említettük, a K60 RGB Pro kupakjai alatt Cherry Viola kapcsolók teljesítenek szolgálatot, melyek specifikációikat tekintve megegyeznek az MX Red kapcsolókkal (4 milliméteres teljes út, 2 milliméternél lévő aktuációs pont, a lenyomáshoz 45 cN erő szükséges), ám összetétele egyszerűbb, gyakorlatilag lespórolták azt a felső borítást, ami a lenyomáskor mozgó műanyag elemet a külvilágtól zárja el. Ettől függetlenül a kupak továbbra is egy kereszt alakú vájatba csúsztatható bele, a szennyeződések viszont valószínűleg könnyebben bejutnak a kapcsoló házába. Ilyet a tesztidőszak rövidsége miatt természetesen nem tapasztaltunk, ha létezik is ez a probléma, az csak több hónapos vagy éves használat során derülhet ki.


(forrás: Corsair) [+]

A Viola kapcsoló egyébként keresztlineáris karakterisztikájú, ami azt jelenti, hogy kezdetben a lenyomáshoz 45 cN szükséges a kapcsolási pont eléréséig (2 mm), utána viszont megemelkedik a nyomóerő a következő 4 mm-nyi úton egészen 75 cN-ig, a nagyobb rugóerőnek köszönhetően pedig a kapcsoló a szokottnál gyorsabban visszaugrik eredeti pozíciójába. A teszt közben nem éreztünk sok különbséget az MX Red kapcsolókkal való munkához képest, a gombok puhán, hallható visszajelzés nélkül járnak, félregépelés pedig csak nagyon ritkán fordult elő, de játék közben is elégedettek voltunk a billentyűzettel. Természetesen az anti-ghosting és az NKRO funkció egyaránt a repertoár részét képezi, de egy mechanikus billentyűzetnél ezeket talán említenünk sem kell.

[+]

Ahogy az egy gamer billentyűzettől elvárható, nem maradt ki az RGB világítás sem, a LED-ek a switchek felső oldalán kaptak helyet. A fényerőállításon kívül látszólag semmi mást nem tudunk vezérelni ezzel kapcsolatban közvetlenül a billentyűzetről, de a kezelési útmutatóból kiderül, hogy az Fn+1-9 billentyűkombinációk segítségével 9 előre beállított, többségében animált effektus között tudunk váltogatni, míg az Fn és a + vagy – billentyűk lenyomásával az animált effektek sebességa állítható.


[+]

A korábbi cikkünkben már részletezett felépítésű Corsair iCUE szoftverben lehetőségünk van még megadni egy egyedi beállítást is (akár gombonként eltérő színnel), amit az Fn+0-val hívhatunk elő, a makrórögzítés azonban nem végezhető el on-the-fly, valamint felhasználói profilok tárolására is csak a szoftverben van lehetőség.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények