A Corsair Dark Core RGB PRO egér és az MM500 3XL egérpad tesztje

Utánajártunk, hogy az amerikai vállalat száz eurós újdonsága mennyire éri meg az árát.

Driver

A driver szerepét a gyártó centralizált platformja, azaz az iCUE szoftver tölti be, ami 688 MB helyet foglal le háttértárolónkon, és HID folyamatokkal együtt mintegy 228 MB rendszermemóriát sajátít ki magának. Telepítés után a program szinte azonnal felajánlotta a firmware-frissítést, és éltünk is a lehetőséggel; a pár perces intermezzót követően már az 1.3.9-es dongle, valamint az 1.6.25-ös egér firmware dolgozott kezünk alatt.


[+]

A Home nevezetű kezdőképernyő bal felső sarkában az aktuális profilunkat (a Profiles mellett található + jellel hozhatunk létre újakat, de a már meglévők átnevezése, törlése szintúgy lehetséges), míg a bal felső térfélen az iCUE-kompatibilis ketyeréinket láthatjuk, jelen esetben a Dark Core RGB PRO-t, melyre duplán kattintva rögvest a beállításoknál találjuk magunkat. A bal oldalt elterülő oszlopban figyelnek a különféle szetting csoportok, és ha rámegyünk valamelyikre, a jobb alsó szegmensben a hozzájuk tartozó opciók között szemezgethetünk, melyek gyakorta több fülön oszlanak el.

[+]

Hirdetés

Az első pont az Actions, ami a gombok programozását, továbbá a makrózást rejti – ha valamit machinálni szeretnénk, a menüpont neve mellett lévő + jelre klikkelve tehetjük ezt meg. Az egér képe alatt lévő legördülő menüben számtalan alternatíva áll a rendelkezésünkre (az első ugye a Macro); a gombokra felbindolhatunk szöveg kiíratást (Text), médiavezérlőket (Media), meghatározott applikáció elindítását (Launch Application), időzítőt (Timer), profilváltást (Profile Switching), illetve a klaviatúra különböző billentyűit (Remap) és persze le is tilthatunk gombokat (Disable).

[+]

A Lighting Effects magától értetődő módon az RGB fényorgonával kapcsolatos dolgokat gyűjti csokorba, és nem csak számos effekt közül válogathatunk, de módunkban áll az egér fényeit más iCUE-s eszközeinkkel is szinkronizálni. Az éppen kiválasztott effekt paraméterei megintcsak a jobb alsó térfelet népesítik be, és annyi mindennel lehet pepecselni, hogy ember legyen a talpán, aki maximálisan kiismer minden apró nüanszot. Nem is látjuk értelmét ezt hosszasan taglalni, mert egyrészt nincs túlbonyolítva a felület, másrészt pedig meghagyjuk a felfedezés örömét a leendő tulajoknak. A fejlécben látható Instant Lighting (10 egyszerű, statikus szín, plusz a fények lekapcsolása) menüpont minden iCUE-s apparátusra érvényesíti az akaratát, és felülírja a profilokban elraktározott, LED-ekkel kapcsolatos jellemzőket.

[+]

Itt említenénk meg, hogy a Hardware Actions és a Hardware Lighting Effects pontok ugyanígy működnek, csak a sima Actions/Lighting Effectsszel ellentétben babrálásunk eredménye nem a szoftverben, hanem a periféria belső memóriájában kerül mentésre (ezek alapértelmezetten a DARK CORE RGB PRO HW1/HW2/HW3 profilok), ami után már nem lesz szükségünk az iCUE appra (a Bluetooth-os üzemmód ezt nem támogatja). Ezt a mentést elvileg úgy lehetne véghezvinni, hogy a + jel mellett lévő három vonalra kattintva egy felugró menüből kiválasztjuk a memóriakártyát szimbolizáló ikont, de ez nekünk sehogy sem sikerült. Nem tudjuk, hogy bugról van-e szó; valószínűbbnek tartjuk, hogy mivel a tesztelés idején a termék csak bejelentés előtt állt, a szoftver még nem támogatta száz százalékosan.

A DPI fülön a szenzor felbontását szabályozhatjuk három szinten (100 és 18 000 cpi között, 1-es léptékkel), és ha az Actionsben beállítottunk egy sniper gombot, akkor az ahhoz rendelt cpi értéket szintén itt adhatjuk meg. Ha nem tartunk igényt három lépcsőre, kettővel vagy akár eggyel is operálhatunk, miközben az X DPI és Y DPI közti rubrikákkal az adott lépcsőfokon különválaszthatjuk az X és Y tengelyek felbontását.

A Performance tabon az angle snappinget kapcsolhatjuk ki és be, megváltoztathatjuk a profiljelző LED színét és a windowsos pointersebességet, továbbá a rámutatás pontosságának javítását aktiválhatjuk/deaktiválhatjuk kedvünk szerint (Enhance pointer precision; hagyjuk a rubrikát üresen).

[+]

A Surface calibrationben egérpadunkhoz igazíthatjuk a szenzor karakterisztikáját, míg az Onboard Profilesban a belső memóriára mentett profilok láthatók. Mindkét menüponthoz kábeles kapcsolat szükséges. A legfölül található Device Settings részlegen a telep állapotát látjuk (ezt kirakhatjuk Windows taskbarra is), itt mondhatjuk meg, hogy milyen USB frissítési frekvenciával (Device Polling Rate) dolgozzon a vas vagy hogy hány perc elteltével lépjen alvó módba (Enable Sleep Mode), egyetlen csúszkával állíthatunk fényerőt (két állás van; be- és kikapcsolt LED-ek), illetve frissíthetünk firmware-t. Az iCUE Settingsben mindenféle overlayekkel játszadozhatunk, és a számítógépünkben lévő szenzorok adatait rögzíthetjük fájlba.


[+]

A végére hagytuk a felül húzódó menü Dashboard pontját, amivel nem csak az akksi állapotáról, netán a DPI vagy Actions fülön definiált beállításokról tájékozódhatunk, de számítógépünk számos hardverelemének statisztikáit is kiírathatjuk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények