Hirdetés
Panel, képminőség
A monitorba egy 27 hüvelykes, LED háttérvilágítású, IPS LCD panel került. A kijelző 1920x1080 képpont megjelenítését szavatolja, azaz Full HD eszközről van szó, amelynek pixelsűrűsége 81,59 ppi, ami ma már egyáltalán nem számít kiemelkedőnek. A megjelenítőt a mai trendeknek megfelelően bevonták egy olyan speciális anyaggal, amelynek feladata a külső fények eloszlatása, elnyelése.
A BenQ Mobiuz EX2710 esetében a háttérvilágítást biztosító LED-eket a keretbe építették, azaz Edge-LED háttérvilágítást kapott. A homogenitás messze van a tökéletesen egyenletestől, hiszen az egyes képernyő tartományok fényereje között a különbség elérheti a 18,5 százalékot is. A modell a fényerő változtatását nem PWM-mel oldja meg, azaz nem villogtatja a képernyőt, ami jó hír.
Homogenitásvizsgálat: fénysűrűség mértéke az egyes fényerő-beállítások mellett [+]
A készülék támogatja a nagy dinamikatartományú tartalmak (HDR10 szabvány) kezelését. Maximális fényereje a méréseink szerint 402,1 cd/m², és a HDR effekt érzékelhető, ám azért különösebben látványosnak nem neveznénk. A minimális fényerő a méréseink alapján 4,8 cd/m², ami teljesen korrekt érték, ennek köszönhetően a készülék teljes sötétségben is használható úgy, hogy ne legyen zavaró a fénye még akkor sem, ha valaki pihenni próbál a felhasználó mellett. A maximális képfrissítési ráta 144 Hz, és a készülék támogatja a FreeSync technológia használatát, amit ki is próbáltuk az AMD hivatalos demó programjával, illetve néhány játékkal, és azt állapíthattuk meg, hogy hibátlanul működik.
Az IPS panelek hagyományosan jól teljesítenek a betekintési szög terén, és ezzel itt sincs probléma: nagyjából 165-170 fok környékéről érzékelhető némi kontrasztvesztés, de invertálódástól egyáltalán nem kell tartani. A kontraszt viszont nem az igazi. A hivatalos gyári specifikációk szerint 1000:1 valós kontrasztot produkál a termék, azonban mi csak kb. 800:1 értéket tudtunk belőle kipréselni. A válaszidő 14 ms, amely 4 fokozaton keresztül 2 ms-ig (GTG) csökkenthető, és zavaró utánlövés ilyenkor sem tapasztalható. Az input lag a Leo Bodnar eszközzel végzett méréseink alapján 12,7 ms, ami messze van a világcsúcstól, de azért teljesen korrekt eredmény.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!