Szoftver, értékelés
Ahogy azt már megszokhattuk, a segédszoftvert nem az eszköz dobozában lapuló lemezen kell keresni, mivel ilyet nem kapunk, hanem a gyártó weboldaláról tölthető le. Esetünkben az ASUS ROG Armoury Crate szoftvert kell keresnünk, mely telepítés után 315 MB-ot foglal, és jelenleg a 3.1.6.0 verziónál tart.
A szoftverbe belépve rögtön a billentyűzet beállításait találjuk, méghozzá három fülre bontva. Az elsőn a gombok funkcióját változtathatjuk meg, itt választhatunk például szövegbevitelt, egér- vagy billentyűzetfunkciót, makrót, alkalmazásindítást, médiavezérlést, egy weboldal megnyitását vagy alapvető Windows funkciókat. A második fülön a világítást szabhatjuk testre, míg a harmadikon a szoftverfrissítést végezhetjük el. Érdemes figyelni arra, hogy jobb felül a legördülő menüben melyik profil van épp kiválasztva, ugyanis az elvégzett beállítások csak arra az egy profilra lesznek érvényesek.
Hirdetés
Bal oldalt a „Device” feliratra kattintva átválthatunk a makrórögzítés felületére, melynél rengeteg beállítás áll rendelkezésünkre, miután lenyomtuk a rögzítendő billentyűket. Megadhatjuk például, hogy legyen-e késleltetés vagy ismétlés, sőt ezt nem csak a makró egészére nézve állíthatjuk be, hanem gombonként egyesével is. A makrókat aztán elmenthetjük és elnevezhetjük, gombhoz rendelni pedig az előbb bemutatott felületen tudjuk.
A következő menüpontban az Aura Sync funkciót kapcsolhatjuk be, ami akkor lehet érdekes, ha több, Aura-kompatibilis eszközzel is rendelkezünk, hiszen segítségével a különböző perifériák vagy komponensek között szinkronizálhatjuk a világítással kapcsolatos beállításokat. A Windows Store-ból letölthető Aura Creator még ennél is részletesebb testreszabást tesz lehetővé, ennek felületén virtuálisan elrendezhetjük az asztalon található perifériákat, vagy például egyszerűbbé válik egy több eszközön átfutó fényjáték beállítása, de még egy olyan idővonalat is kapunk, amilyet például videószerkesztő programokban találni, így órákat is elszöszölhetünk egy-egy fénykoreográfia létrehozásával. Ezt a szoftvert nekünk nem volt lehetőségünk kipróbálni, ugyanis tesztalanyunkon kívül nem volt nálunk más világítós ROG termék, de érdemes lehet egy pillantást vetnie rá annak is, aki nem pont Scope RX billentyűzetet használ.
Az Armoury Crate érdekes funkciója a Scenario profilok kezelése, melyekben a Strix Scope RX esetében megadhatjuk például a világítás profilját és a rendszer hangerejét, majd ezeket játékkönyvtárunk beszkennelése után bármelyik játunkhoz hozzárendelhetjük. Végezetül kapunk egy „Featured” oldalt, ahol mindenféle játékakciókat találhatunk, illetve egy „News” fület, ahol a gyártóval kapcsolatos híreket olvashatjuk el.
Értékelés
Végszóként hasonlókat tudunk mondani, mint amit ROG Strix Scope tesztünk esetében is, hiszen a különbséget mindössze az új kapcsolók jelentik, dizájn és funkciók szempontjából nincs számottevő eltérés a két modell között. Az ASUS saját ROG RX Red kapcsolói elnyerték tetszésünket, a mi felhasználási szokásaink mellett (rengeteg gépelés napi szinten, esténként néhány órányi, közel sem kompetitív játék) nagyon könnyen hozzá tudtunk szokni, bár hozzá kell tennünk, hogy Speed Silver kapcsolókról váltva nem volt nehéz dolgunk.
A minőség szokás szerint rendben van, még ha kupakokból ezúttal is a kevésbé tartós verziót kaptuk, továbbá a magyar kiosztás is ritkának mondható ebben az 50 000 forint körüli szegmensben, a szoftverrel pedig kifejezetten elégedettek voltunk. A vételár persze sokaknál kiütheti a biztosítékot, mi is jól tudjuk, hogy olcsóbban is kapni magyar kiosztású mechanikus billentyűzetet, de azoknál az építés és a segédprogram minősége általában azért hagy maga után némi kívánnivalót. Összességében tehát pozitívak voltak a tapasztalataink, ha most kellene egy letisztult, jól működő és magyar nyelvű billentyűzetet választanunk, mindenképp elgondolkoznánk az ASUS ROG Strix Scope RX-en is.
ASUS ROG Strix Scope RX mechanikus billentyűzet
SidCorky
Az ASUS ROG Strix Scope RX billentyűzetet az ASUS Magyarország bocsátotta rendelkezésünkre.