3Dconnexion CadMouse Wireless egér: univerzális többdimenziós

Tesztünk alanya leginkább modellezés közben érzi otthon magát.

Hirdetés

Driver, használat

Az egér beállításait a gyártó weboldaláról letölthető 3DxWare szoftverből érjük el, tesztünk során a legfrissebb, 10.5.15-ös verziót használtuk. A program egyszerűnek, már-már sivárnak mondható, semmi csicsa vagy dizájnos háttér, csak egyszerű szürke alapszín szögletes, fehér gombokkal, de egy munkaeszköznél nem is várunk mást.

A főképernyőn az éppen kiválasztott eszköz képe és a hozzá tartozó információk láthatók, úgymint a csatlakozás módja és az akkumulátor töltöttsége. A termékfotótól balra egy menüt találunk, ahol kiválaszthatjuk, hogy melyik eszközünket szeretnénk konfigurálni, illetve az USB-s vevőegység esetében további perifériákkal párosíthatjuk azt, egyszerre legfeljebb 5 darabot. Alább a kurzor sebességét szabályzó csúszka van, ebben az ablakban már csak a beállítások importálása és exportálása, valamint a segítség menüpontot érjük el, minden mást az ablak aljára pakolt két gomb lenyomása után állíthatunk be.


[+]

Az első gomb a haladó beállításokat tartalmazza, ami véleményünk szerint igen kevés lehetőséget takar. Ki-/bekapcsolhatjuk a kurzorgyorsítást és az emelésérzékelést, utóbbi esetében nekünk nem tűnt fel különbség a ki- és bekapcsolt állapot között, egyaránt 1-1,5 milliméter körül volt az a pont, ahol már nem érzékelte a számítógép az egér mozgatását. Szabályozhatjuk, hogy soronként vagy oldalanként történjen a lapozás, valamint bekapcsolhatjuk a smart scrolling funkciót. A magyarul talán okos görgetésre fordítható szolgáltatásban pozitívan csalódtunk, mert bár nem működik olyan pontosan, mintha szabadon futó görgőt használnánk, de viszonylag jól kontrollálható. Lényege, hogy egy hirtelen görgetésnél addig lapozza a rendszer a felületet, amíg egy ellentétes irányba végzett tekeréssel azt meg nem állítjuk. Értelmét viszont csak a valóban nagyon hosszú dokumentumoknál és weboldalaknál láttuk, a rövidebbeknél szinte esélyünk sincs a megállításra, talán könnyebben használható lenne, ha mi állíthatnánk az érzékenységét.

Számunkra érthetetlen, hogy miért maradt ki a cpi érték manuális állításának lehetősége, mert bár a szenzor elméleti felső határa 7200-nál van, ezt nem tudjuk egyedileg állítani, ebből kifolyólag a tesztek során sem tudtuk, hogy éppen milyen értéket használ az egér. Amit viszont mi is meg tudunk adni, az a frissítési frekvencia, ami természetesen csak vezetékes módban releváns adat.


[+]

Már csak egy pont maradt ki a felsorolásból, ez pedig az a felület, ahol személyre tudjuk szabni a gombkiosztást, ráadásul a beállítások szoftverenként változtathatók, a váltás pedig azonnali, amint átkattintunk például az asztalról a böngészőbe, már az ahhoz tartozó kiosztás lép életbe, nincs szükség – és lehetőség sem – profilok közötti váltásra. Értelemszerűen a bal és jobb egérgomb feladata nem változtatható meg, minden más viszont igen, a lehetséges funkciók száma pedig szinte végtelen.

Radial Menu a gyakorlatban
Radial Menu a gyakorlatban [+]

Az alap egér- és billentyűzetgombok mellett kapunk gyárilag előre programozott menüpontokat (virtuális numerikus pad, kurzor sebességének növelése stb.), megadhatunk saját makrókat, bizonyos programoknál pedig integrálták az azokban található összes lehetőséget. Igaz ez például az Office termékekre, ahol több száz elemből álló listából választhatunk, de természetesen ugyanez érvényes a legnagyobb 3D modellező szoftverekre is. Utóbbiak esetében akár munkaterületenként is külön beállításokat használhatunk, így a leginkább szükséges dolgokat érhetjük el rajz és modell nézetben is. Gyárilag kapunk egy úgynevezett QuickZoom funkciót, mellyel a kurzor aktuális pozíciójára nagyíthatunk rá azonnal, egyetlen gombnyomással.


[+]

Akinek nem lenne elég az 5 fizikai gomb, bármelyikre tehet kör alakú menüket (Radial Menu), gyárilag így érkezik a görgő mögötti kapcsoló is. Ezeket a menüket szintén szoftverenként állíthatjuk be, választhatunk 4 vagy 8 menüpontos verzió közül, a használata pedig kifejezetten kényelmes, az előhívás után mindössze annyi a dolgunk, hogy a kör közepétől a kívánt irányba mozdítjuk el a kurzort.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények