3Dconnexion CadMouse Wireless egér: univerzális többdimenziós

Tesztünk alanya leginkább modellezés közben érzi otthon magát.

Tesztek

Tesztünk során a jól megszokott módon a MouseTester szoftvert használtuk, méghozzá az 1.5-ös verziót. Mivel ahogy már említettük, a cpi érték manuális állítására nincs lehetőség, ezért kénytelenek voltunk a szokásos perfect control mérést a gyári beállításokkal elvégezni, mely érzésre nagyjából 1600 cpi környékén mozoghat. A tesztelés a korábbi cikkeinkben részletezett módon történt, egy balról jobbra végzett hirtelen rántás után felemeltük az egeret és visszahelyeztük a kiinduló pozícióba, majd ezt még négyszer megismételtük.


[+]

A grafikonok között az elsőnél minimumra állítottuk a kurzor sebességét, a második mérésnél a gyári beállítást használtuk, míg a harmadik képen maximumra emeltük fel. Jól látható, hogy alapesetben 3-3,2 méter/másodperces tempót tudtunk kihozni a PMW3330DM szenzorból, ami még játék közben sem számítana rossz értéknek, egy elsősorban munkára szánt egérnél pedig abszolút elégedettek lehetünk.


[+]

Ezt követően csatlakoztattuk a mellékelt USB vezetéket, és megmértük a gyárilag megadott polling rate értékek pontosságát. A CadMouse Wireless 125 és 500 Hz között hozta az elvártakat, csak 1000 Hz-nél láthatunk az átlagosnál nagyobb kiugrásokat, azonban még ezt sem mondanánk olyan mértékűnek, hogy probléma legyen, a gyakorlatban nem tapasztaltunk zavaró különbséget a lekérdezési ráta állítgatását követően.


[+]

Szokásos, Microsoft Paintben végzett próbánkat ezúttal értelmetlennek láttuk elvégezni, hiszen manuális állítási lehetőség hiányában nincs mit megvizsgálni. Felmerült, hogy bemutathatnánk a különböző kurzorsebességgel történő rajzolás eredményét, ebből azonban semmi nem derült volna ki, véleményünk szerint egyértelmű, hogy minél lassabb sebességet alkalmazunk, annál pontosabb a vezérlés, maximális tempóval pedig már a legkisebb mozgatásra is hatalmasat ugrik a mutató, a közepes beállítást véltük a legkényelmesebbnek. A jitter effektust és az angle snapping meglétét viszont tökéletesen tudjuk szemléltetni, előbbit egyáltalán nem tapasztaltuk, a vonal a kézremegés hatását leszámítva pontosan követte mozdulatainkat, utóbbival azonban már volt szerencsénk találkozni, a csigavonalon látszik, hogy néha azért megpróbálta kijavítani a rendszer a spirál alakú mozgást.


[+]

A hétköznapi használat során nem ütköztünk emlékezetes problémákba, ám fontos megjegyezni, hogy a CadMouse Wireless verziója elsősorban notebookkal való használatra és hordozásra lett tervezve, ez pedig látszik méretéből is. Leginkább fingertip fogással válik kényelmessé a kezelése, a tenyeres és karom fogásokat csak a kisebb kézzel megáldott felhasználók számára ajánljuk. A gyári talpak megfelelő siklást biztosítanak, hetek alatt sem éreztük úgy, hogy cserélni kellene őket. A konfigurálható funkciógombok puhán kattannak, a fő egérgombokat azonban kicsit hangosnak éreztük a hétköznapokban használt Steelseries Rival 110 egerünkhöz képest.


[+]

A csatlakozás Bluetooth és a vezeték nélküli vevőegység esetében is bekapcsolás után szinte azonnal megtörténik, mire eltoljuk a pöcköt és letesszük az egeret az asztalra, már él a kapcsolat. A stabilitással és a reakcióidőre sem volt panaszunk, bár főleg munka és egyszerűbb játékok közben használtuk, kompetitív lövöldékkel nem próbáltuk – már csak azért sem, mert nem érezzük magunkat olyan szinten, hogy a vezeték megléte legyen a szűk keresztmetszet sikerességünket tekintve. Az üzemidőről csak pozitívumokat tudunk mondani, az első beüzemelés előtt teljesen feltöltött akkumulátor napi minimum 8 óra használattal két hét alatt csupán 8%-ot merült, így könnyen kiszámolható, hogy nem csak hogy tartható a gyártó által megadott 2 hónapos üzemidő, hanem valószínűleg annál jóval tovább is bírja feltöltés nélkül.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés