Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dchard

    veterán

    válasz OldMike #51253 üzenetére

    A HGW IGMP snoopingot csinál, az STB-k a HGW-t "kérik meg", hogy továbbítsa a join-t a telekom hálózata felé. Az IGMP snooping lényege pontosan az, hogy kizárólag az STB-k felé menjen a multicast (IPTV) forgalom, így például ne jelenlen meg a LAN portokon vagy a WiFi-n. Vigyázat: az IGMP jelzés üzenetek ne egyenlő az IPTV forgalommal.

    Amit látsz IGMP forgalom, az az STB-k által a HGW felé továbbított IGMP kérések (jelzés üzenetek), mivel azok broadcast forgalomként jelentkeznek, kimennek minden portra (ilyen szempontból a HGW második rétegbeli eszközként viselkedik) . Ez elhanyagolható mennyiségű adat, teljesen ártalmatlan, nem kell tűzfalazni vagy egyáltalán foglalkozni vele.

    Ennyi az egész.

    st.stofi:

    Tudod a protokol analizátort nem csak futtatni kell tudni de értelmezni is amit benne látsz.

    "elég durva dolgokat láttam a telekom hálózatában"

    Mesélj milyen szörnyűséget láttál még a telekomos üzeneteken kívül? Felhasználói viselkedést az IPTV fejállomáson is gyönyörűen meg tudnak figyelni, ezen kívül még esetleg az online videotéka jelzés üzeneteit tudom elképzelni, semmi mást. De hallgatunk.

    Mondtam már hogy mennyire imádom ezeket a konteós sztorikat? :K

    Dchard

    [ Szerkesztve ]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák