Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Serkocos

    csendes tag

    Sziasztok!

    Lenne egy problémám, remélem tudtok segíteni.

    Régóta T-home előfizető vagyok, jelenleg IP-TV előfizetésem van és T-home-os kábel internetem.
    Mivel korábban nem volt a modemben Wi-Fi, ezért úgy építettem ki a hálózatot, hogy a központba elhelyeztem egy Wi-Fi-s routert, amire a vezetékes és vezeték nélküli eszközök csatlakoztak.
    Aztán amikor IP-TV-re váltottam, akkor a szerelő beállította, hogy a modem (Cisco tip.) is szolgáltassa az internetet(Wi-Fi).

    A problémám az, hogy az internet mindkét Wi-Fi-ről tökéletesen megy azonban azon eszközök, amelyek a Cisco modemre csatlakoznak nem észlelik a belső hálózatot (pl. a router-re kötött média kiszolgáló egységet).
    Tehát azt szeretném, hogy a Cisco modem wi-fi-jére kapcsolódó TV készülék lássa a házban a belső hálózaton lévő DLNA médiákat (a másik router wi-fi-jére nem csatlakozik a TV, vélhetően a gyengébb jelerősség miatt).

    A helyi kialakítás miatt nem tudom megoldani, hogy az összes eszközt a modemre kössem. Gondolom ha egy switchre kicserélném a routert az segítene, de én nem szeretnék erre költeni.

    A modem és a router admin felületéhez hozzáférek, csak nem tudom mit kell állítanom, hogy működjön.

    Ha van ötletetek szívesen venném.

    Előre is köszi!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák