Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Forza_JUVE

    aktív tag

    Na, örömmel jelentem, hogy nekem is működik minden :DD ... nyomtam egy újabb (sokadik) resetet a T-nek, és (backup után) egyet a TP-Link 1043-nak is.

    Leírom a jelenlegi felállást, hátha segítség lehet még valakinek ...
    - Telekom 2.5G (kék) LAN/WAN portja összekötve a TP-Link WAN portjával. (igazából bármelyik T-s LAN port is jó, főleg hogy 1G-s netre fizettem be)
    - TP-Link egyik LAN portja összekötve 1 switch-el, onnan meg tovább mindenfelé ... PC, AP, NAS.

    Sagemcom F@st 5670
    Usernév & pwd: beírva
    PPPoE Pass Through: OFF (nem annyira értem, de mivel így is működik, hát így hagytam)
    DHCP: ON (IPTV miatt)

    TP-Link WR1043ND
    Network/WAN:
    - WAN Connection Type: Dynamic IP (reset után összedugtam, és mikor beléptem, automatic ez volt beállítva ... de ha belegondolok, logikus, itt minek megint PPPoE és hitelesítés, azt megteszi a T.)
    - IP Address: 192.168.1.X (ezt a T-től kapja)

    Network/LAN:
    - IP Address: 192.168.0.1

    IPTV
    Eleinte ezeket is a switchemre kötöttem, és a 2 box-ból az egyik működött is szépen saját, azaz 192.168.0.X címmel, de a másik érthetetlen módon kifagyott állandóan. (nem lepődtem meg, inkább azon lepődtem meg, hogy az első faszán működött :) )
    Így nem szórakoztam vele, mind2-t visszadugtam anyuciba, így most a T-től kapott 192.168.1.X címmel működnek ahogy kell, és nem foglaljáj a switch portjaimat! :DDD

    Saját WiFi-t mindkét routeren kilőttem, van egy AP-m szintén a switchre kötve, az szórja a WiFi-t.
    Röviden ennyi. Örülök hogy végül összejött, és köszi mindenkinek a tippeket! ;)

    Szerk.:
    Ja, és jelen felállással ennyit mértem az aztali PC-n. Elvileg 1G/1G a csomag.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák