Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Hai!

    Gondolkozom egy ilyen kütyü megvételén (még lehet hogy az iPad 3rd gen lesz, mert abból a 32GB-os annyi, mint a 4gen iPadből az indulóár), mert a netbookomat meghaladta az idő. Ezzel is csak netezgetek ha nem akarom bekapcsolni az asztalit, akkor arra egy táblagép jobb.

    Viszont blogolok elég sokat, ezért kellene nekem egy magyar kiosztású billentyűzet is: Kérdésem az, hogy milyen billentyűzetek használhatók? Minden ami BT képes vagy csak a dedikált eszközök? A Logitech megoldásai nagyon tetszenek, de minihez még nincsenek, ráadásul magyar kiosztású sem létezik. Pedig a kinyitható tok+billentyűzet hatalmas ötlet.

    Egy USB-s billentyűzet (átalakítóval) működne? Gondolom alapból nem, de JB-vel menne?

    Sajnos ez olyan sarkalatos pont, ahol a Google Nexus jobban teljesít, mert ott nyafogás nélkül bármilyen billentyűzet használható. Azért a blog posztjaimat nem akarom képernyőn keresztül beverni a gépbe.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz bobooo #315 üzenetére

    Ezzel csak az a baj, mint a Logitech megoldásával. Kizárt, hogy valaha az életben lesz magyar kiosztású...

    madgie: Kisebb szövegeknél nekem sem akadály tapicskolni az üveget, de azért egy méretesebb blogposztnál már a hajamat tépem tőle. Tudom, mert egyszer magammal vittem egy kölcsön példányt a több napos vidéki kiruccanásomra. Meg van nálunk céges példány is, szoktam vele a benti kanapén tehénkedni.

    Viszont ha bármilyen BT billentyűzettel elketyeg akkor keresek egy kicsi és hordozható példányt. Már csak azt kell eldöntenem, hogy túl tudom-e tenni magam az iPad mini fos felbontásán. Ilyen PPI-vel operál a netbookom is és nem szeretem. Szóval lehet egy iPad 3gen lesz belőle.

    Szerk: Tudom hülye kérdés, de virtuális billentyűzetből létezik egy értelmes magyar kiosztású? Mármint ami rendesen, minden magyar ékezetes billentyűt a maga helyén jelenít meg. A céges vason nincs ilyen, nem is nagyon néztem iTunes-ban, hogy van-e. Viszont Androidon is eddig olyanokkal talélkoztam amik tök bénák, mert az ékezeteket kivágja egy kupacba, meg ilyenek. Ha gépelek akkor nem akarok minden ékezettel külön pöcsölni.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz jacis #332 üzenetére

    Hát én elvesztettem az érdeklődésem... minél többször tapogatom annál dühösebb vagyok! :D

    Mert tökéletes formátum, tökéletes a mérete, súlya és a vastagsága, komolyan nagyon el van találva az ergonómiája. De a képernyő felbontás engem elborzaszt.... nekem ez nagyon kevés. Az Androidos konkurencia ennél jóval jobb képernyőket képes beletenni még jóval alacsonyabb árkategóriákban is (50-60k körül is kapsz jobbat, szebbet).

    Majd akkor térek vissza a témára amikor kap egy normálisabb felbontású kijelzőt. Nem kell nekem retina, de legalább 1280*960 vagy ilyesmi azért elkélne mellé. Akkor a PPI bejönne egy élvezhető szintre.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Touch-ko #340 üzenetére

    Én nem állok sem az iOS sem az Android oldalán, szerencsére mindkettőt ismerem. Androidnál a 4.1 Jelly Bean hozta meg a nagy áttörést ezen a téren, mert a rendszerbe implementálták a project butter-t, ami teljesen megváltoztatja a rajzolás menetét.

    Eddig az iOS és az Android között az volt a fő különbség, hogy az iOS-ben a fő prioritást a futó folyamatokban mindig a képernyőre rajzolás jelenti, ezért ritkák ott a megakadások (viszont hazudik aki azt mondja, hogy iOS-en ez ismeretlen fogalom). Az Android ezzel szemben egy PC oprendszerhez hasonlóan mindennek egyforma prioritást oszt ki, így az iOS-el ellentétben a háttérben futó alkalmazások sem lassulnak le (ezért volt mindig is jobb a multitaskingban, aminek a képernyőre rajzolásban előforduló megakadások voltak az eredményei).

    Eddig ezt egy módon lehetett kiküszöbölni: Egy értelmetlenül erős több magos hardverrel.

    Persze most már más a helyzet, a 4.1 Jelly Bean egy közepes/alsó kategóriás vason is gördülékenyen fut, mert a project butter folyamatos 60 fps megjelenítést garantál (persze megeshet, hogy egy futó folyamat/alkalmazás többet emészt fel a kelleténél és így is megakadhat, de ez már ritka, viszont a target frame rate 60 fps amihez teljesen korrektül tartja is magát).

    Az Androiddal elleni sztereotípiák az 1.5, 1.6 és 2.1, 2.2 idejéből maradtak fenn, amik tényleg vacak szarok voltak (én is megjártam őket és nem kívánnám újra). Hihetetlen, hogy ezekkel a rendszerekkel még tavaly is adtak ki telefont nagy és neves gyártók... nem csoda, hogy sokan sikítófrászt kapnak a zöld robottól.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz jacis #342 üzenetére

    Akkor ez neked való. Nekem sajnos ez túl alacsony felbontású. Vagy csak a céges iPad 3 kényeztetett el élességgel.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Touch-ko #344 üzenetére

    Igazából az a gond, hogy az okostelefonos piac teljesen átalakult, régen akinek szüksége volt ilyesmire az vett egy PDA telefont és azzal szemben az volt az elvárás, hogy okos legyen és stabil. Most meg mi az EGYETLEN EGY igény egy okostelefonos oprendszerrel szemben? Legyen gördülékeny a kezelőfelület és semmi egyéb nem érdekli a vásárlók többségét... ehhez jönnek még a marketing által formált egyéni preferenciák. Ha dolgoztál kereskedelemben vagy marketingben, akkor tudod, hogy a vásárlók 90%-át nem érdeklik a tesztek, benchmarkok meg a fórumok ahonnan informálódhat, hogy jól választ-e a vásárlásnál.

    Ennek ellenére szeretnek a témában totál síkhülyén mindenhol hangot adni annak, hogy milyen jól választottak és mekkora pénzügyi zsenik, mert ők megtalálták a legjobb vételt. Velük vannak tele a fórumok roskadásig és fanboy a nevük, akik mindig azért rajonganak amit éppen birtokolnak.

    Rá kell nézni egy oprendszerre és eldönteni, hogy kinek melyik jön be. Számomra telefonban az Android, mert az egész struktúrája sokkal inkább megfelel az igényeimnek. Vannak előnyei az iOS-el szemben, míg az iOS-nek is vannak az Androiddal szemben. Én mérlegeltem, nekem az Androidra van szükségem és mellé teljesen telibe tojom, hogy néha megakad egy miliszekundumra az 570 kontaktos telefonkönyvem görgetése. Ez engem a használatban a legkevésbé sem korlátoz. Nekem nincs 4.1 Jelly Bean eszközöm, de fogdostam már pár ilyet és tényleg meggyőző.

    Táblagépnél más a helyzet, ott mások az elvárásaim és ott például az iOS jobban megfelel az igényeimnek. De nem azért, mert az gördülékenyebb (igaz ez kétség kívül pozitívum, de a néha meg-meg röccenő görgetés még nem akadályozna a használatban, még így is folyékonyabb a böngészés, PDF olvasás, stb mint egy bármilyen notebookon).

    Az meg, hogy az Android mostanra érte el a folyamatos gördülékenységet... hát ez van. A többséget eddig sem izgatta, akit igen az vett helyette egy iOS eszközt, aki meg eleve már iOS eszközben gondolkozott az csak azért fikázódik, hogy igazolja magát, mert ha teljesen "smooth" lenne az Android, akkor sem venné meg azt a készüléket.

Új hozzászólás Aktív témák