Hirdetés

Aktív témák

  • mexel

    veterán

    Én is nagyon reménykedek, hogy a 2833 üzemórás "új" samsungomnak csak azért van ilyen pocsék képe, mert a 120 nonstop napot 100-as kontraszton élte meg. Egyszerűen bármit bárhová állítok, pocsék a képe. Most vagy valóban hülyeséget csináltam, hogy C-s samsungot vettem (Cifu mondta is hogy ne), vagy az elhasználódás komoly fokán áll a készülék. Van a szüleimnél egy Pana pv7, de azon nagyon erősek, dinamikusak, fényesek a színek, úgy, hogy alig van feltekerve valami. A samsungon viszont ha nincs teljes sötét a szobában, egyszerűen minden matt, fakó, fénytelen, a színek elég vérszegények, a fekete inkább sötétszürke, stb. Kíváncsi vagyok, hogy az új is ilyen lesz-e. Ez azért furcsa, mert a PV7 "csak" 8000:1 kontrasztú, a samu 15000:1, és mégis a panán a fekete az fekete, a fehér az fehér. Arról nem is beszélve, hogy az emberek arcszíne, hajszíne a panán teljesen élethű, a samun olyan furcsa, "műanyag" kinézetű, plasztikus, természetellenes. ha meghozzák az újat, és az is ilyen lesz, akkor azt hiszem inkább azt is becserélem egy drágábbra. Kérdés mire: A samu Q modellje vajon látványosan jobb? Vagy a samu kép és színképzése, javítóáramkörei ilyenek? Vagy vegyek PV7-et (50-esekről van szó), de az viszont elég "buta" készülék, kellene a pc csati, és a zoomolható nagyítás, és ott van a sok garis probléma is. Nem tudom mit tegyek, egyelőre eléggé rossznak látom a helyzetet, mert így is a lélektani árhatár környékén vagyok, nem szándékoztam 300 körül adni egy tv-ért amit pár év múlva talán el sem lehet adni.

    Ja, más:
    Nincs itt valaki akinek PS50C91 tv-je van? Nem tudná leírni a szervizmenüben található színbeállítások értékeit? Ezt valószínűleg valami "okos" eltekergette a boltban, nem hiszem, hogy gyárilag ilyen lenne. Elég nehéz beállítani szemre az ilyesmit, bár sok crt-t és monitort rendberaktam már. (a samunál felírtam az "eredeti" értékeket, de ezek valószínűleg nem voltak gyáriak. A piros offset kb 120-al magasabb volt a többinél, ettől volt piros minden. Már most sokkal jobb, de lehetne jobb is. Lehet, hogy minden el van tekerve, azért ilyen pocsék a kép) Amíg itt van a tv kísérletezek vele, de nem tudom hogy ha visszaviszik, tegyek-e minden értéket oda vissza, ahol volt amikor hozták- valószínűleg az lesz, vagy hagyjam a legnézhetőbb állapotban? Mert valószínű, hogy el fogják ugyanúgy adni valakinek újként ) csak a szín értékek érdekelnek, mást nem állítok. Mi a különbség az OFFSET és GAIN között? Az első az színegyensúly(?) a másik pedig az erőssége?
    Megnyugtatásképpen: nem teljesen laikusként nyúlok az ilyen készülékekhez :)
    Bocs, ha hosszú voltam, másik fórumba is beírtam ezt, de itt talán többen olvassák.

Aktív témák