Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csubuka

    addikt

    Sziasztok!

    #kamera #mikroszerver #frigate #coral

    Egy "apró" kamera és okosotthon kérdésben szeretném a véleményeteket kérni.
    Ha lehet egy gyári NVR-hez hasonló egyszerű kezelhetőséget összehozni, akkor lehet rámennék a Frigate+Home Assistant kombóra gyári NVR helyett. A sata Coral TPU egész olcsón kapható és nem hiánycikk már annyira és ha jól gondolom így olcsó hardverrel (ilyen HP T520 vastag kliens szint) is lehet egész röccenésmentes a használat...

    Így gyakorlatilag az ember vehet "butakamerát"(olyat aminben nincs ember és autó felismerés) meg NVR spórolás is adott, hiszen a kamera vagy NVR helyett a HA miniszerver végezheti majd a felismerést. Pluszban még teljes okosotthon integráció is lehet, adott személynél értesítés meg valami egyedi akció ("Pistikénél lila üdvözlő led a kapunál" - mondjuk ilyet tuti nem csinálnék, de elméletben...), amit gyári NVR-el el sem lehetne érni...

    Szóval olcsóbban lehetne jobbat... Ha jól értem legalábbis. Mondjuk az egyszeri felhasználó nem tudom mennyire veszik el egy ilyen rendszerben, a szüleim pl...

    Úgy nagyjából jól értem a helyzetet? A miniszervernél a H265 támogatás lenne a lényeg meg mondjuk m2 SSD+2.5"HDD támogatás neg 8GB RAM minimum és ennyi? *Meg talán az, hogy BIOS-ban kapcsolható legyen az auto elindulás feszültség megjelenés esetén, hogy áramszünet után auto elinduljon...

Új hozzászólás Aktív témák