Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lemmy71

    őstag

    válasz inf3rno #3290 üzenetére

    A meszelést régen olyan területeken csinálták ahol magas volt a talajvíz és a tavaszi tél végi nappali és éjszakai hőmérsékletet különbség nagyon nagy volt. A hirtelen korai napsütéstől megindul az élet a fában és rengeteg vizet szív fel, ami az éjszakai erős fagyoknál repedést okozhat a törzsön. Én még ilyet életemben nem láttam, de az nem jelenti azt hogy nem létezik. Amúgy meg a bogarak és egyéb áttelelő kártevők ellen jó védekezést jelent, de ha permetezed akkor felesleges. Sokat járok át "romániába" pl. Kisjenő és környéke egy aránylag mély fekvésű terület magas belvízzel, na ott szinte minden fát meszelnek "szép fehérek" viszont ott magas a napi hőmérséklet különbség is kora tavasszal.
    Nem hinném hogy Zolabol fórumtársnak a gyümölcsfákon keletkezett repedésen segítene a meszelés, az biztos hogy ártani nem árt a fáknak ;) Amúgy a törzshasadás főként a szilva és alma fajokra jellemző, de az is inkább a termés súlyától keletkezik. Nekem van egy olyan starking almám ami szó szerint a törzs közepén kettészakadt, mint amit baltával halálpontosan elcsaptak. Egy vasbilicsel összehúzattam, persze a szakadásnál bekentem sebkezelő viasszal, a mai napig szépen terem.

Új hozzászólás Aktív témák