Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz punterhun #57007 üzenetére

    Én még tavaly építettem mITX gépet, tényleg a minél kisebb méret volt a cél.
    Akkor új bolti alkatrészekkel 213K volt bruttóban egy 10600K-val, tehát elég erős egyszálas procival a kódoláshoz.
    De a ház az jóval olcsóbb volt, Akyga Ak-730, legolcsóbb mitx házikó, műanyag nyeklik nyaklik, nem volt cél a minőségi ház csak a kis méret, az csak 7500 huf volt, tehát a többi alkatrész kb 205k, konkrétan:
    i5-10600k proci: 76k (akcióban olcsóbb volt éppen mint a sima nem "K" jelű)
    H570 csipset mItx alaplap: 48k
    BE QUIET 300W TFX 80+ bronze tápegység: 22K
    500 GB A2000-es m.2 SSD (mostanra már nem lehet kapni): 20K
    Procihűtő: 9K
    2x8GB 3200 CL16 alacsony magasságú ram: 30K

    Na most az akkori árakhoz képest az igazi változás az hogy a kifejezetten mini itx lapok a csiphiány miatt alig lehet kapni és emiatt dupla-triplázódtak az árak.
    Ez azért fontos, mert a ház amit kinéztél nem ad lehetőséget elméletben nagyobb alaplap, pl mATXméretű alaplaphoz. (De lehet itt a srácok ismernek 1-2 trükköt, pl flexet :)) ) .

    Ha ezt a helyzetet "tehát hogy 2x annyiba kerül az alaplap mint indokolt" meg tudod oldani, akkor a boltban 46K-ba kerülő házaddal együtt beleférhetsz bolti alkatrészekkel együtt kb 250k-ba.
    De pl proci hűtő terén nem muszáj boltit venni, abból csak a venti számít hogy mennyire hangos, nem kell az egész hűtőnek újnak lennie.
    Tápegységen is lehet fogni valamennyit, ha nem kell legkisebb TFX méret mint nekem.
    Procin is lehet spórolni, mert nem tejtermék, elvileg ha az első fél évben nem szállt el és nem ugráltak rajta, akkor elvileg gond nélkül el ketyegnek x mennyiségű tulajdonos váltás után is.

    #57010Grave_444

    De hát írta hogy nem akar VGA-t, ha meg később meggondolja magát az már nem a mostani eszmecsere reszortja. :D

    BTW a házat én nem ismerem, nem ismerem a hűtési lehetőségeit tapasztalat szinten.
    Azt látom a kiadott anyagban, hogy a felső üveglapot lehet szűrős szellőző rácsra cserélni, oldalán is van perforáció, tehát elvileg adott a lehetőség alulról felfele szellőzést kialakítani, amíg nincs benne VGA.

    UI::
    Most nézem csak ez amúgy nem is annyira vészesen emelkedett, ráadásul ami kiváló hogy nem az M.2 SSD alatt van a csipset, hanem mellette és a felesleges második M.2 nem ott van, ahogyan a szintén felesleges "shield"-ért sem kell fizetni:
    [link]
    B660M-ITX 65k huf boltban...persze seggszikla, nem mindenki szereti.
    Meg persze az inbuilt "type c" usb-t is kispórolták a hátlapról, ami másfelől viszont jó hogy az alaplapi csati megmaradt, így 5k-ért kábelt vásárolva oda raksz csatit ahova szeretnéd. Tehát megint egy olyan pozícióban lévő alkatrésszel kevesebb, amit amúgyse tudtál kihasználni.
    Meg amivel még kevesebb azok a sima USB portok, valamint a 2,5GBe ethernet sincs rajta.

    Szal azért spórolós...

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák