Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • junior19

    senior tag

    válasz Dudee #46915 üzenetére

    Gondolom a színtereket és a D65 értékkel tisztában vagy. A D65-től minél távolabb van egy szín, annál telítettebb. Ez konkrétan azt jelenti, hogy pl. a 100%-os pirosban több a piros, s kevesebb a zöld és a kék értéke, mint a 75%-os pirosban. A 100%-os piros triplet értéke: 235R, 16G, 16B.A 75%-os piros triplet értéke: 214R, 74G, 74B.
    Ha berakunk egy szűrőt, ami még jobban megszűri a zöldet és a kéket a piros útjába, akkor még telítettebb lesz a piros.
    Az hogy ennek mi értelme van, ha maga a videó anyag a REC709-es színtérre készült, azt én nem tudom, csak még kevésbé lesz színhelyes a megjelenítés.
    Ha viszont az eredetileg REC 709-es anyagot át tudod a forrás készülékkel konvertálni a DCI-P3-ba, akkor gyakorlatilag a mozi képét kapod, mert ott ezt használják. Talán a madVr képes erre, de nem ismerem ennyire. Asztali médialejátszók szerintem nem tudnak ilyen konvertálást.
    Illetve a HDR is a DCI-P3 színteret használja, de a színszűrő az amúgy sem sok fényerőből tovább csökkent, így amit a nagyobb színtérrel nyerünk, azt elveszítjük a fényerő megjelenítésben.
    Remélem jól értettem a kérdésed, s erre voltál kíváncsi.

    codec project

Új hozzászólás Aktív témák