Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Anonymus23

    veterán

    válasz Scarletiel #95289 üzenetére

    Igen, én ezért szoktam GYORS-ra tenni a szinkronizálást, igaz így többet fogyaszt a rendszer (a VGA mindig az adott tartalomnak megfelelő maximális teljesítményt adja/veszi fel), de a szinkronizáció miatt ennek nincs túl sok jelentősége, max a villanyszámla/pénztárca bánja.

    Persze a profik azt mondják, hogy aki kompetitív FPS-t vagy bármilyen de hirtelen mozdulatokat elváró játékot játszik, annak jobb ha az FPS fixen van és már nem droppol a játék, azaz pl 85 Hz-re fixálja a maximumot, de tudja, hogy az alá nem fog beesni az FPS normál esetben soha, akkor az úgy élhetőbb, semmint változó FPS-el játszani.
    De single játékoknál ennek túl sok jelentősége nincs, ha nem droppol az FPS észrevehető szint alá.
    Illetve a nagy könyvben még azt írják, hogy érdemes a kijelző max FPS-e alatt pl 1 Hz-el lockolni a max FPS-t, mert akkor nem szalad túl a monitor tartományán. Én ezt inkább úgy szoktam megoldani, hogy picit feljebb tolok egyik másik grafikai beállításon :K
    Igazából ha 90-130 között megvan az FPS (még inkább 100-110 fölött), akkor én már semmilyen zavaró dolgot sem veszek észre.

    ;) - The Power of the Light Side

Új hozzászólás Aktív témák